4 symbole silnej kobiety

4 symbole silnej kobiety

Poznaj symbole, które kojarzą się z kobiecą siłą. Zainspiruj się do zmian.

Czerwona szminka

Choć szminka w kolorze czerwieni kojarzy się z kobiecością w ogóle, to nie do końca poprawne skojarzenie. O ile bowiem noszenie na ustach szminki nikogo nie dziwi, o tyle sięganie właśnie po czerwień wymaga odwagi. Wymalowane na intensywny kolor usta są uwydatnione, więc łatwo i szybko rzucają się w oczy. Skupiają pożądliwy wzrok mężczyzn oraz zazdrosny kobiet.

Dawniej czerwień była wyrazem płodności, a więc atrakcyjności. Dziś niewiele się zmieniło. Czerwień nosimy na sobie, by podkreślić swoją siłę i wartość, a co za tym idzie również atrakcyjność. Szminka matowa jest modna i utrzymuje się długo – nie trzeba jej często poprawiać. Szminka połyskująca optycznie powiększa wargi, przez co wydają się pełniejsze. To ważne, by czerwień umieć odpowiednio zestawić z resztą stylizacji. Łatwo przesadzić i stać się przebranym zamiast ubranym.

2_4-symbole-silnej-kobiety.jpg

Wysokie szpilki

Szpilki to wyjątkowy rodzaj butów na wysokim obcasie. Z jednej strony można je traktować jako „wymysł mężczyzn, którzy widzieli w kobietach wyłącznie obiekty seksualne”, z drugiej jednak nawet jeśli kiedyś mogło to być traktowane jako prawda, obecnie nie ma przełożenia na życie. Kobiety już dawno „oswoiły” szpilki i zagarnęły je na własne potrzeby. Stały się symbolem dominacji: seksualnej, ale też życiowej.

Kobieta nosząca szpilki z dumą – wyprostowana i z wypiętą piersią – to kobieta pewna siebie, odważna i znająca własną ważność. Symbolikę siły podkreśla czerwień. Czerwone szpilki noszą kobiety sukcesu. Jeśli czujesz się jedną z nich, znaczy, że nią jesteś. Nie obawiaj się sięgnąć w sklepie po szpilki, zwłaszcza czerwone.

Mocne perfumy

Pewnie nie raz czytałaś lub widziałaś w filmach i serialach, że odwagi na co dzień dodaje bielizna, którą na sobie nosimy. Nie musimy mieć partnera ani planować pokazywania jej komukolwiek. Kupowanie sobie eleganckiej i seksownej bielizny – zwłaszcza czerwonej i koronkowej – poprawia nSilne kobiety pachną intensywnie i stanowczo. Używają perfum znanych i markowych, w których wystarczy jedno psiknięcie, by aromat emanował ze skóry przez cały dzień. Świetnym przykładem perfum dla silnych kobiet są Good Girl od Caroliny Herrery. Zostały skomponowane niedawno – wyszły na rynek w 2016 roku. Składają się z kilkunastu składników, wśród których znajdziesz kawę, migdał, cytrynę, różę, wanilię, cynamon czy kakao. Są słodkie, ale nie landrynkowe. Zdecydowane i niemożliwe do pomylenia z żadnymi innymi.

Wystarczy spojrzeć na Carolina Herrera Good Girl – opinie, w których zadowolone klientki wychwalają zakup. Co jeszcze wyróżnia te perfumy? Flakon. Niebanalna kompozycja skrywa się w… czarnej szpilce na bardzo wysokim obcasie! But jest granatowy, a obcas metaliczny. Po zużyciu produktu będziesz miała dylemat, czy wyrzucić buteleczkę.

3_4-symbole-silnej-kobiety.jpg

Seksowna bielizna

Pewnie nie raz czytałaś lub widziałaś w filmach i serialach, że odwagi na co dzień dodaje bielizna, którą na sobie nosimy. Nie musimy mieć partnera ani planować pokazywania jej komukolwiek. Kupowanie sobie eleganckiej i seksownej bielizny – zwłaszcza czerwonej i koronkowej – poprawia nastrój. Wystarczy świadomość, że delikatny materiał styka się z naszym ciałem, a już czujemy się pewniej i atrakcyjniej.

Tak samo działa fundowanie sobie małych transformacji: zrobienie nowej fryzury, pomalowanie paznokci, kupienie nowego ubrania czy dodatku. Umysł to potężne narzędzie, które możemy wykorzystać, by być pewniejsze siebie i silniejsze. W końcu siła wypływa z nas, a nie dociera do nas z zewnątrz. O tym powinnaś pamiętać, ponieważ kolekcjonowane przez Ciebie akcesoria są odzwierciedleniem tego, jaka jesteś, a nie na odwrót.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE