Twoje dziecko nie chce nosić odblasków? 4 pomysły na odblaski dla dzieci!

Twoje dziecko nie chce nosić odblasków? 4 pomysły na odblaski dla dzieci!

Zanim pozwolisz maluchowi na samodzielne wycieczki, musisz nauczyć go, jak trzeba zachować się na drodze, i zaopatrzyć w gadżety, które zwiększą jego widoczność dla innych uczestników ruchu drogowego po zmroku. Małe dzieci często nie rozumieją, że niekiedy kierowcy samochodów mogą ich nie zauważyć, dlatego tak istotne jest, by miały na sobie odblaski. Niestety maluchy są bardzo uparte i czasem trudno je przekonać do noszenia czegoś, co od pierwszej chwili nie przypadło im do gustu, lub co uważają za zbędne. W tej kwestii jednak nie powinniśmy odpuszczać. Sprawdź, jak przekonać swoją pociechę, by zaczęła nosić odblaski dla dzieci.

Odblaski dla dzieci – dlaczego są tak ważne?

Kierowcy samochodu może być trudno dostrzec pieszego poruszającego się po zmroku lub w niesprzyjających warunkach pogodowych. Najtrudniej zauważyć osobę, która bez żadnych elementów odblaskowych idzie wzdłuż nieoświetlonej drogi, w dodatku w ciemnym ubraniu. Kierowca jest w stanie dostrzec takiego pieszego dopiero z około 30 metrów, co zdecydowanie skraca czas na właściwą reakcję. Jeśli jednak pieszy jest wyposażony w odbijające światła samochodu elementy odblaskowe, kierowca dostrzeże go już ze 120-150 metrów! Przypięcie do ubrania dziecka odblasku wystarczy, by uratować jego zdrowie i życie.

 Nasze propozycje odblasków dla dzieci!

Znasz powody, dla których Twoja pociecha powinna nosić odblaski dla dzieci. Nawet jeśli wybrany gadżet nie przypadł dziecku do gustu, może spodoba mu się jakiś inny odblaskowy element. Przedstawiamy 4 pomysły na odblaski dla dzieci. Daj dziecku wybór!

Kamizelka odblaskowa dla dzieci

Najbardziej skuteczne są kamizelki odblaskowe. Ze względu na dużą powierzchnię odbijającą światło istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że kierowca dostrzeże dziecko na czas. Kamizelka odblaskowa dla dzieci nie jest droga, kupisz ją za mniej niż 10 złotych. Jest bardzo praktyczna, poskładana nie zajmuje wiele miejsca, dlatego dziecko może mieć ją zawsze przy sobie w tornistrze. Odblaskowa kamizelka dla chłopca i dziewczynki sprawdzi się o każdej porze roku, bez względu na panujące warunki pogodowe. Chcesz zachęcić dziecko do jej noszenia? Postaw na kamizelki z nadrukiem, a przekonasz się, że łatwiej Ci będzie przekonać malucha do ich zakładania.

Zawieszki odblaskowe

Niektórym maluchom kamizelka odblaskowa dla dzieci tak bardzo nie przypada do gustu, że próby przekonania ich do jej założenia za każdym razem kończą się fiaskiem. Wtedy najlepiej zrezygnować z dalszych perswazji i zaopatrzyć swoją pociechę w odblaskowy brelok. W sklepach znaleźć można wiele zawieszek odblaskowych w różnych kształtach, więc jest spora szansa na to, że któraś z nich wpadnie w oko Twojemu dziecku. Breloczki dla dzieci to wydatek rzędu kilku złotych. Możesz przyczepić je do plecaka – wtedy już zawsze będą towarzyszyć Twojemu dziecku w podróży.

Chusty odblaskowe

Odblaski mogą stanowić integralną część ubioru dziecka. Oprócz odblaskowej kamizelki dla dziewczynek i chłopców dużą popularnością cieszą się również chusty odblaskowe. Można zawiązać je na głowie (pełnią wtedy rolę czapki) lub pod szyją, jako szalik. Nie dość, że zabezpieczą przed chłodem, to jeszcze zwiększą widoczność dziecka na drodze.
 

Naklejki na rower dziecięcy

Nie zapominajmy o odblaskach także wtedy, gdy dziecko wsiada na rower. W sklepach znaleźć można naklejki na rower dziecięcy, które nie tylko uatrakcyjnią w oczach Twojej pociechy codzienne przejażdżki, ale również zwiększą przy okazji jej bezpieczeństwo podczas jazdy. Naklejki odblaskowe dla dzieci sprawiają, że rower jest widoczny dla kierowców nie tylko z przodu i z tyłu, ale też z boku. Wybierz odblaski dla dzieci i zatroszcz się o bezpieczeństwo swojego dziecka najlepiej, jak potrafisz.
 

Wybór odblasków dla dzieci jest ogromny. W sklepach znajdziesz zawieszki odblaskowe, naklejki odblaskowe i odblaski z nadrukiem. Wśród nich na pewno jest taki odblaskowy gadżet, który spodoba się Twojemu dziecku. Nawet jeśli masz za niego zapłacić kilka złotych więcej, zrób to, bo na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE