Jak wklejać zdjęcia do albumu?

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia

Jak wklejać zdjęcia do albumu?

Dużo fotografujesz i chcesz wyeksponować zdjęcia w albumie? Jest kilka sposobów, żeby ładnie je wkleić.

Wklejaj, nie niszcząc

Warto może przekornie zacząć od tego, jak nie wklejać zdjęć do albumu. Na pewno dobrym pomysłem nie jest używanie klejów, pod wpływem których zdjęcia zrobią się wilgotne i "pofalowane". Tym bardziej, że łatwo wtedy o zabrudzenie fotografii. Niepraktycznym rozwiązaniem jest też przyklejanie zdjęć za pomocą dwustronnej taśmy. Trzeba przykleić ją co najmniej w kilku miejscach, co zabiera mnóstwo czasu.
Zdjęcia warto kleić w jednorazowych rękawiczkach - dzięki temu nie pozostawimy na nich nieestetycznych odcisków palców.

 

Narożniki

Zdecydowanie lepiej od zdjęć w foliowych kieszonkach prezentują się te, które wklejamy w album. Zdecydować się można na dość tradycyjną formę lub przygotować scrapbooka, w którym poza zdjęciami znajdą się też inne drobiazgi. Tak czy inaczej, album z wklejonymi zdjęciami będzie wyglądał atrakcyjnie i nabierze charakteru retro. Wkleić zdjęcia można za pomocą narożników. Są to malutkie trójkąciki przyklejane do kart albumu, w które wsuwa się rogi zdjęć. Narożniki kupuje się w dużych ilościach - należy pamiętać, że do każdego zdjęcia potrzebne są aż cztery ich sztuki. Narożniki lepiej sprawdzą się w przypadku małych zdjęć, ponieważ duże będą słabiej się trzymać. Na rynku dostępne są także narożniki stylizowane, które nadadzą albumowi charakter vintage.

 

Podajniki taśmy i przylepce

Jeśli faktycznie męczyliśmy się z dwustronną taśmą, która zapewniała nam żmudne godziny pracy, warto zmienić ją na podajnik taśmy lub pistolet. Na rynku dostępne są dyspensery gotowych, pociętych kawałków taśmy, takie, które pozwalają nam kleić dłuższymi fragmentami, dobre do większych zdjęć, oraz dyspensery z taśmami, na których znajdują się niewielkie ilości kleju. Pistolet z kolei to duży podajnik, który umożliwi nam najszybszą i najsprawniejszą pracę. W sklepach znaleźć można także przylepce - kwadraty dwustronnej taśmy. Znacznie wygodniej jednak jest korzystać z dyspenserów.

W albumy na zdjęcia zaopatrzyć się można na stronie www.fotosklep55.pl. Tam też znajdziemy porady dotyczące na przykład oprawiania i eksponowania fotografii.

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.45/5 (15 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Jak wklejać zdjęcia do albumu?: