Skandynawski minimalizm w sypialni – jak urządzić idealne wnętrze?

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Dom

Skandynawski minimalizm w sypialni – jak urządzić idealne wnętrze?

Sypialnia to najprzyjemniejsze miejsce w domu. Dlatego aranżacja tego wnętrza powinna być dobrze przemyślana. Dzięki temu nasza sypialnia nabierze charakteru, a my nie będziemy mogli się w niej zrelaksować.

 

Skandynawski minimalizm świetnie zadomowił się w naszych wnętrzach, stanowiąc idealne połączenie pomiędzy harmonią i chłodem, a ciepłym drewnem i naturalnymi materiałami. Czysty, przytulny i stylowy jest dom utrzymany właśnie w takim stylu. Szukasz porad na temat tego, jak urządzić sypialnię w stylu skandynawskim? Oto, co przygotowaliśmy dla Ciebie!

Źródło: Studio Loko

Przełam biel!

Choć to właśnie ten kolor przoduje w trendach wnętrzarskich zarówno w sypialniach, jak i innych pomieszczeniach domu, biel może być nudna, a wręcz chłodna. Nie rezygnuj z niej kompletnie – jest ona kolorem, który łatwo łączy się ze wszystkimi innymi i stanowi genialne tło dla wszystkich bardziej wyrazistych dodatków. Jednak pamiętaj, że choć styl skandynawski bardzo się z bielą lubi, przełamanie jej będzie stylowe i doda Twojemu pomieszczeniu indywidualnego charakteru. Sięgnij po beże, szarości, a nawet nieco ciemniejsze barwy w ostatnich trendach, jak akcenty zielone czy granatowe. Nie bój się mieszać i eksperymentować!

 

Zrezygnuj ze zbędnych mebli

Jest to rada, którą można sobie wziąć do serca bez względu na to, w jakim stylu urządzoną mamy sypialnię. Można jednak zauważyć, że minimalizm zakłada rezygnację ze zbędnych przedmiotów w przestrzeni, która ma służyć do relaksowania się i dobrego snu. Im mniej tym lepiej! Zastanów się, jaki układ mebli jest dla Ciebie najbardziej optymalny, a jakich mebli wcale w swojej sypialnie nie potrzebujesz. Zrobisz miejsce na rzeczy, które faktycznie będą funkcjonalne i stylowe.

Źródło: Studio Loko

Zabaw się fakturą

Niezwykle modnym w ostatnich trendach jest mieszanie materiałów o różnych fakturach, tworząc meble i przestrzenie jeszcze bardziej trójwymiarowe i ciekawe dla oka. Włochate koce w połączeniu z poduszkami i zagłówkiem z drewna bądź tapicerki, kolorowy dywan, a do tego drewniane półki nocne. Wszystko łączy się w spójny i ciekawy projekt. Styl skandynawski lubi zwłaszcza jasne drewno, choć czarne również może się w nim dobrze prezentować (jednak w niewielkich ilościach).

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Tagi (5): , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 4.44/5 (10 ocen)

Podobne artykuły

  • Brak powiązanych artykułów

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Skandynawski minimalizm w sypialni – jak urządzić idealne wnętrze?: