Tapicerowanie mebli – ile to kosztuje?

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Dom

Tapicerowanie mebli – ile to kosztuje?

Zniszczona przez kota kanapa, mocno zaplamiony fotel czy też rozerwane obicie krzesła – z tymi wszystkimi problemami może poradzić sobie doświadczony tapicer. Tego rodzaju specjalista jest w stanie odmienić meble nie do poznania.

Jeżeli chodzi o tapicerowanie mebli, ceny są zależne od wielu czynników, dlatego też najczęściej są one ustalane indywidualnie z klientem. Chcąc zlecić specjaliście tapicerowanie mebli, w takim przypadku warto wiedzieć, na jakie koszty się przygotować.


Od czego zależy cena usługi tapicerowania?

Przede wszystkim pod uwagę trzeba wziąć następujące czynniki:

  • rodzaj mebla – sofa, krzesło, fotel, ława,
  • jego budowa – skomplikowanie i detale,
  • wybrane materiały obiciowe – tkaniny lub skóry.


Oczywiście, każda firma zajmująca się świadczeniem usług tapicerskich ma również własne cenniki, które są zależne od jej indywidualnej polityki cenowej. Gdy chodzi o tkaniny i skóry, można zakupić je zwykle w zakładzie tapicerskim lub też można kupić je indywidualnie, w odpowiedniej ilości – najlepiej uzyskać informacje na ten temat od tapicera, który będzie mógł ją podliczyć.


Przykładowe ceny wymiany tapicerki

Zależnie od powyższych czynników, usługi tapicerskie są wyceniane indywidulnie. Poniżej prezentujemy przykładowe ceny wymiany tapicerek:

  • krzesło – 50-150 złotych,
  • fotel – 300-600 złotych,
  • sofa – 500-2000 złotych,
  • wersalka – 300-800 złotych,
  • drzwi – 300-500 złotych,
  • krzesło turystyczne – 20-30 złotych.


Podane ceny liczone są bez materiałów. W tym przypadku ceny za metr materiału wahają się od około 20 do nawet 900 złotych. Najwięcej zapłaci się za skórę naturalną.

Zatem jeżeli interesuje cię tapicerowanie mebli, pamiętaj, że cennik zakładów prowadzących tego rodzaju usługi jest naprawdę zróżnicowany. Gdy zależy ci na jak najniższych cenach, w takim przypadku warto skontaktować się z kilkoma różnymi firmami zajmującymi się świadczeniem prezentowanych usług, aby następnie uzyskać informacje o cenach i wybrać dla siebie najbardziej korzystną ofertę.

 

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.05/5 (25 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

m

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Tapicerowanie mebli – ile to kosztuje?: