Tego nie rób na imprezie

Tego nie rób na imprezie

Na różnego rodzaju portalach lifestylowych często porusza się temat tego, jak pięknie wyglądać na imprezie oraz jak się do niej odpowiednio przygotować. Dziś chcemy natomiast przyjrzeć się temu, czego należy unikać podczas przyjęcia i tuż po nim, aby następnego dnia, nie tylko czuć się świetnie, ale również tak wyglądać. A zatem, czego nie robić na imprezie i zaraz po niej?

Nie mieszaj alkoholu

To pierwsza i podstawowa zasada picia alkoholu na imprezach. Warto pamiętać o tym, aby nie mieszać alkoholi ze sobą, a zdecydować się na picie tylko jednego trunku. Po drugie, należy pamiętać także o tym, by kategorycznie nie mieszać alkoholu z kolorowymi napojami gazowanymi oraz napojami energetyzującymi. Alkohol w połączeniu z kolorowymi napojami gazowanymi oraz energetykami jest jeszcze bardziej inwazyjny dla organizmu niż w wersji „solo”. Ponadto, łączenie go z kolorowymi napojami zdecydowanie „podbija” jego kaloryczność, przez co zwyczajnie tyjemy. Mieszanie alkoholu z napojami energetyzującymi może z kolei doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a nawet śmierci. Lekarze alarmują bowiem, że zawarte w napojach energetyzujących kofeina i tauryna w połączeniu z alkoholem tworzą mieszankę o dewastującym dla krążenia i pracy serca działaniu. Takie łączenie napojów działa na organizm podobnie, jak przedawkowanie amfetaminy, które również jest śmiertelne w skutkach.

Nie zapomnij o wodzie

Aby zminimalizować szkodliwe działanie alkoholu na organizm, a także zapobiec niekorzystnemu wyglądowi dnia następnego, podczas imprezy należy pić dużo niegazowanej wody. Po każdym drinku pamiętajmy więc, aby pić wodę w ilości jego podwójnej objętości. Dzięki temu nazajutrz unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji picia i będziemy wyglądać kwitnąco.

Nie idź spać w makijażu

Aby następnego dnia po imprezie nie wyglądać jak zombie, zawsze pamiętajmy, o dokładnym usunięciu makijażu zaraz po przyjściu do domu z przyjęcia i to nawet w przypadku, gdy nasze zmęczenie sięga zenitu. Dlaczego? Niezmyty na noc makijaż to prawdziwa katastrofa dla naszej cery. Pozostawiony na noc make up nie tylko sprawia, że rano nasza cera jest szara, odwodniona i zwyczajnie nieestetyczna, ale także powoduje przyśpieszenie starzenia się skóry i przyśpiesza proces powstawania zmarszczek na twarzy. Poza tym, spanie w makijażu spowoduje, że nazajutrz może nas czekać nie tylko opuchlizna pod oczami, ale także nieprzyjena niespodzianka w postaci wyprysków i przebarwień. Spanie w pozostawionej na rzęsach mascarze może też spowodować ich wypadanie i łamliwość, a po kusząco wyglądających „firanach” długich rzęs pozostawić jedynie wspomnienie.

Nie rezygnuj z owoców

Podczas imprezy warto sięgnąć po owoc. Śniadanie z dodatkiem owocu to także świetny pomysł na poimprezowy poranek. Dlaczego? Owoce są zdrowym i naturalnym źródłem antyoksydantów, inaczej zwanych przeciwutleniaczami, które neutralizują szkodliwe ataki wolnych rodników na organizm i pomagają zniwelować niekorzystne dla nas działanie toksyn zawartych w alkoholu.

Nie zapomnij o kremie

Po tym, jak tuż po przyjsciu z przyjęcia zmyjemy makijaż, warto na noc posmarować zmęczoną twarz kremem odżywiającym albo silnie nawilżającym, koniecznie z zawartością witamin (najlepiej C, A, E oraz tych z grupy B). Dzięki temu prostemu krokowi, rano będzie nam o wiele prościej zatuszować trudy minionej nocy odpowiednim makijażem. Poza tym, zapewnimy narażonej na działanie szkodliwych czynników (takich, jak np. alkohol, dym papierosowy, czy jedzenie mocno solonych i tłustych potraw) cerze odrobinę wytchnienia.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE