Implanty stomatologiczne – rozwiązanie dla wymagających

Implanty stomatologiczne – rozwiązanie dla wymagających

Nowoczesne metody stomatologiczne oraz dostęp do dobrej jakości past do zębów, szczoteczek, płynów do higieny jamy ustnej pozwalają cieszyć się zdrowymi i białymi zębami w zakresie dużo większym niż zaledwie kilkanaście lat temu. Z tej możliwości korzysta coraz większa liczba osób, między innymi dzięki popularyzacji wiedzy dotyczącej znaczenia dbałości o zdrowie uzębienia.

Próchnica bardziej niebezpieczna niż myślisz

Białe zęby to nie tylko kwestia estetyki, choć to ona najczęściej motywuje pacjentów do zgłoszenia się do stomatologa. Nieleczone ubytki (nawet mikroskopijnych z pozoru rozmiarów) stanowią źródło niebezpiecznych dla organizmu człowieka bakterii. Jeśli pacjent zlekceważy zauważoną próchnicę czy pierwsze niepokojące objawy, takie jak niewielki chociażby ból, może się zdarzyć, że zakażenie dojdzie do miazgi zęba, skąd bakterie oraz produkowane przez nie szkodliwe toksyny będą w stanie przemieścić się w głąb organizmu, poważnie szkodząc innym układom. Do dolegliwości spowodowanych przez zły stan zębów można zaliczyć bóle zatok i głowy, częste anginy i zapalenie gardła, a także wiele chorób ogólnoustrojowych. Toksyny wytwarzane przez bakterie mogą uszkadzać trzustkę (a stąd prosta droga do cukrzycy) i stwarzać zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania serca (np. zapalenie wsierdzia) i całego układu krwionośnego na skutek zgęstnienia krwi i osadzania się blaszek miażdżycowych. Toksyny z zepsutych zębów mogą prowadzić również do trwałego uszkodzenia stawów i powodować ich stany zapalne oraz silny ból.

Regularne kontrole stomatologiczne i prawidłowa higiena jamy ustnej stanowi najlepszą ochronę przed groźnymi powikłaniami czy długim i bardzo kosztowym leczeniem. Niestety, czasami wciąż zdarzają się osoby, które wybierają się do dentysty dopiero w momencie gdy zęby wymagają poważnego leczenia.

Kiedy nie ma innego wyjścia

Zdarza się też, że czasem zębów zniszczonych próchnicą nie da się już uratować. Wtedy jedynym rozwiązaniem, pozwalającym zachować dobry wygląd, a także uśmiech, jest ich usunięcie i wprowadzenie implantów stomatologicznych, wykonane w profesjonalnej klinice stomatologicznej. Wszczepienie implantu to bardzo poważny zabieg, dlatego nie warto ryzykować, powierzając swoje zdrowie komuś, kto ani nie posiada niezbędnego doświadczenia, ani nie dysponuje odpowiednim wyposażeniem, jak to się czasami zdarza w przypadku małych gabinetów dentystycznych. Nowy uśmiech to spory koszt, więc jeśli taka inwestycja ma mieć sens, to najlepiej, jeśli zabieg chirurgiczny związany z leczeniem implantologicznym wykona wysokojakościowa klinika.

Tylko wtedy pacjent zyskuje największą gwarancję prawidłowego przebiegu wszystkich etapów leczenia, począwszy od wprowadzenia implantu, poprzez nadzorowanie procesu osteointegracji i gojenia, a skończywszy na odbudowie protetycznej. Trzeba przy tym uzbroić się w cierpliwość, ponieważ proces zrastania się przykrytego dziąsłem implantu z kością musi trochę potrwać. Jednak na piękny uśmiech, który będzie wyglądał tak naturalnie jak własny, warto poczekać, aby móc na nowo cieszyć się pełnym komfortem życia.Konsultacja: CANDEO Clinic Poznań
 

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE