Jak zadbać o soczewki fotochromowe?

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia

Jak zadbać o soczewki fotochromowe?

Masz soczewki fotochromowe? Szczęściarz z Ciebie, bo to naprawdę dobry wybór! Jak i o wszystko inne, trzeba o nie właściwie dbać, aby służyły przez lata. Jak przedłużyć żywotność i skuteczność soczewek fotochromowych?

 

Oto kilka porad dotyczących czyszczenia soczewek fotochromowych, które opracowaliśmy razem ze specjalistami z seikovision.com/pl/.

 

Od czego zacząć prawidłową pielęgnację soczewek fotochromowych?

Czyść soczewki fotochromowe przynajmniej raz dziennie – w końcu są z nami, gdziekolwiek idziemy. Oznacza to, że będzie się na nich wciąż gromadzić brud oraz kurz.

Z całą pewnością nie chcesz męczyć oczu, patrząc codziennie przez brudne soczewki fotochromowe, więc utrzymuj je w czystości! Unikaj też spryskiwania soczewek chemicznymi środkami czyszczącymi. Często zawierają one amoniak, który może naruszyć ich specjalną powłokę. Specjalne preparaty zalecane przez optyka są wszystkim, czego potrzebujesz do ich należytej pielęgnacji, która pomoże Ci je utrzymać w dobrym stanie jak najdłużej.

Nigdy też nie osuszaj soczewek papierowymi ręcznikami, chusteczkami lub serwetkami. Chociaż te materiały mogą wydawać się miękkie w dotyku, ich teksturowane powierzchnie mogą poważnie uszkodzić Twoje ulubione soczewki fotochromowe. Używanie końcówki koszuli to także zły pomysł. Jedynie specjalny płyn do soczewek rekomendowany przez ich producenta tudzież optyka jest mądrym wyborem. To wszystko, czego potrzebujesz, aby zetrzeć ewentualne smugi.

 

Problemy z soczewkami fotochromowymi?

Prawda jest taka, że wysokiej jakości soczewki fotochromowe rzadko stwarzają problemy. Możesz jednak napotkać pewne trudności w bardzo nielicznych sytuacjach. Ponieważ soczewki działają jedynie dzięki światłu, czasem mogą nie dostosować się do niego tak szybko, jak byś sobie tego życzył, gdy jesteś np. w samochodzie. Dlaczego? Przednia szyba samochodu pochłania większość naturalnego światła, a to może wpływać na konwersję, która jest cechą charakterystyczną wszystkich soczewek fotochromowych.

 

Reasumując, soczewki fotochromowe mają wszystkie zalety tradycyjnych soczewek korekcyjnych – a do tego zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV! Chcesz dowiedzieć się więcej o nich? Zajrzyj na stronę producenta, o którym wspomnieliśmy na początku, aby uzyskać więcej informacji o tym, co możesz zrobić dla ochrony swoich oczu. W końcu wzrok ma się tylko jeden na całe życie!

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 1.5/5 (8 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Jak zadbać o soczewki fotochromowe?: