Ból szyi podczas pracy z komputerem

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia

Ból szyi podczas pracy z komputerem

Praca przy komputerze odbywa się w pozycji siedzącej - to przecież standardowa sytuacja - ale dla wielu osób nie jest oczywistym fakt, iż pozycja ta to duże obciążenie dla kręgosłupa. 

Realizując zadania przy komputerze, często koncentrujemy się tak mocno na swoich obowiązkach, że zapominamy o utrzymywaniu prawidłowej postawy. Nie pomagają nam też w tym źle dobrane meble. Skutek jest bardzo przykry, ponieważ z wiekiem zaczynamy coraz częściej skarżyć się na ból szyi podczas pracy z komputerem. Początkowo jest to tylko przeciążenie mięśni, z czasem jednak zła pozycja może doprowadzić do zwyrodnień oraz uszkodzeń w obrębie kręgosłupa. To już niestety nieodwracalne konsekwencje, zatem lepiej uważniej dobrać fotel obrotowy i postawić na taki, który oprócz ładnej oprawy ma również odpowiednią konstrukcję.

Jakich cech powinniśmy szukać, przeglądając krzesła biurowe? Dobre fotele komputerowe mają profilowane oparcia o wydłużonej sylwetce. Dzięki większym rozmiarom oparcie wspiera plecy na całej długości, nawet w przypadku osób bardzo wysokich. Z reguły każdy nowoczesny fotel biurowy ma przez producenta określony przedział wzrostu, dla którego został zaprojektowany. Kierujmy się tą wskazówką, dzięki czemu dobierzemy fotel obrotowy, który będzie możliwie najlepiej współpracował z naszym ciałem. Naprawdę wysokiej jakości krzesła biurowe wyposażone są dodatkowo w poduszki, które podpierają najbardziej narażone na kontuzję punkty kręgosłupa. Wśród nich pojawia się poduszka do umocowania pod głową (np. oferowana przez Akracing). Jeśli skorzystamy z takiego dodatku, na pewno zwiększymy nie tylko swój komfort, ale także bezpieczeństwo.

Nawet najlepszy fotel biurowy nie zastąpi nam jednak krótkich przerw, o których sami musimy pamiętać. Jednak w trakcie takiej przerwy funkcjonalne fotele komputerowe potrafią pomóc się odprężyć. Funkcja odchylania oparcia umożliwia w takim wypadku ułożenie go w pozycji niemal leżącej. Możemy wtedy przez kilka minut rozciągnąć ciało i pozwolić mu zrelaksować się. Przydatna bywa również krótka gimnastyka. Przeciąganie, krótki spacer po biurze to genialne sposoby, by poczuć się lepiej i dać wytchnienie plecom.

Połączenie rozsądku podczas pracy z odpowiednim fotelem obrotowym może zdziałać cuda, nawet w przypadku osób, które naprawdę dużo pracują.

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Tagi (2): ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.26/5 (27 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Ból szyi podczas pracy z komputerem: