Jesteś cukrzykiem? Zadbaj o dietę z Diben DRINK!

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Zdrowe odżywianie

Jesteś cukrzykiem? Zadbaj o dietę z Diben DRINK!

Cukrzyca to choroba, która dopada młodych i starszych, kobiety i mężczyzn. Najważniejszym dla cukrzyka sposobem radzenia sobie z nią powinna być odpowiednio skomponowana dieta.  

Cukrzyca: odmiany, profilaktyka

Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje cukrzycy: cukrzycę typu I (insulinozależna) oraz cukrzycę typu II (insulinoniezależna).

Cukrzyca typu I jest chorobą, która pojawia się niespodziewanie. W grupie zachorowań główną grupę stanowią dzieci i młodzież. Ten typ cukrzycy jest efektem nieprawidłowych reakcji autoimmunologicznych organizmu – nie można więc mówić o zapobieganiu chorobie.

Cukrzyca typu II zaczyna się łagodnie i rozwija się stopniowo. Pojawia się zazwyczaj u osób w wieku dojrzałym, mających ok. 40-50 lat. Aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się i rozwoju choroby, trzeba przede wszystkim się badać – zwłaszcza jeżeli w najbliższej rodzinie mamy diabetyka. W ramach profilaktyki należy wystrzegać się otyłości. Zalecana jest więc zdrowa, zbilansowana dieta oraz regularna aktywność fizyczna.

 

Jaka dieta jest odpowiednia dla cukrzyka?

Dla diabetyków podstawą zdrowego funkcjonowania jest właściwa dieta. Powinna zostać ona rozpisana przez profesjonalnego dietetyka, najlepiej specjalizującego się w przypadkach cukrzycy.

Dieta cukrzyka charakteryzuje się niskim indeksem glikemicznym. Każdego dnia posiłki powinny mieć podobną wartość kaloryczną, o porównywalnym składzie jakościowym. Lekarze zalecają, aby dzienna dieta diabetyka rozkładała się na 40-50% węglowodanów, 30-35% tłuszczów oraz 15-20% białek. Niemniej ważne dla cukrzyków jest regularne przyjmowanie posiłków – pominięcie któregokolwiek może być groźne dla zdrowia chorego.

Doskonałym rozwiązaniem jest Diben DRINK – preparaty o niskim indeksie glikemicznym (55) w formie napojów. Nie trzeba przygotowywać dań według skomplikowanych receptur, łatwo jest je ze sobą zabrać np. do pracy czy na uczelnię.

Diben DRINK dostarcza organizmowi wszystkie niezbędne elementy we właściwych dawkach. Mogą być uzupełnieniem menu cukrzyka (zastępować posiłki) lub stanowić kompletną dietę.

 

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Tagi (1):
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 4.27/5 (15 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Jesteś cukrzykiem? Zadbaj o dietę z Diben DRINK!: