Woda – symbol zdrowia i życia

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Zdrowe odżywianie

Woda – symbol zdrowia i życia

Woda odgrywa kluczową rolę we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu. Przez nasze ciało w przeciągu doby przepływają dziesiątki jej litrów. Już jej dziesięcioprocentowy ubytek powoduje całkowitą niezdolność do wysiłku fizycznego.

Ciało składa się w ok. 60% z wody

Woda przemieszcza się po naszym organizmie, stymuluje jego funkcje i usuwa szkodliwe toksyny. To ona w znacznej mierze odpowiada za nasz metabolizm, pracę stawów, wątroby, nerek, serca, piękny wygląd skóry, pamięć i koncentrację, dobry nastrój oraz szereg innych dobrodziejstw. Dlatego właśnie potrzebujemy stałej podaży najwyższej jakości wody. Krystalicznie czysta źródlana woda Żywiec Zdrój pomaga w dostarczaniu składników odżywczych do wszystkich narządów, dzięki czemu poprawia się wydolność całego organizmu. Pobudza przemianę materii, redukuje cellulit, nawilża skórę, przez co znacznie poprawia się jej wygląd i elastyczność.


Żyj komfortowo

Odpowiednia ilość płynów zwalcza zmęczenie, dodaje energii oraz dotlenia organizm. Dlatego koniecznym jest pamiętanie o systematycznym piciu wody, małymi łykami, w przeciągu całego dnia. Żeby zawsze mieć pod ręką butelkę ze świeżą wodą, najlepiej zaopatrzyć się w kilka zgrzewek pysznej, średnio gazowanej, źródlanej wody. Odpowiedni zapas, który szybko i za niewielka cenę można zrobić np. w sklepie Makro, nie pozwoli nam zapomnieć o właściwym nawadnianiu organizmu. Realizując kolejne części dnia należy pamiętać o wypijaniu przynajmniej dwóch litrów wody. Zapewni nam to jasny umysł, dobry humor oraz zadba o komfort jak i efektywność wykonywanej pracy.


Zadbaj o siebie i swoich bliskich

Jeśli dodatkowo staramy się prowadzić zdrowy styl życia, dbamy o siebie i swoich bliskich, racjonalnie i świadomie komponując codzienne menu, musimy bezwarunkowo pamiętać o kupowaniu odpowiedniej ilości wody, tak aby nigdy jej w naszym domu nie brakowało. Podstawą każdej zbilansowanej diety i aktywności fizycznej jest systematyczne spożywanie płynów. Woda pomaga w osiągnięciu i utrzymaniu smukłej sylwetki,  usuwa ona zbędne produkty przemiany materii, a zaspokajanie pragnienia powstrzymuje nadmierny apetyt. Dlatego też, robiąc większe, rodzinne zakupy, albo zamawiając produkty do biura nie można zapomnieć o dodaniu do listy tylu butelek wody, aby każdy mógł ugasić pragnienie.

 

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Tagi (2): ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 1.67/5 (17 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Woda – symbol zdrowia i życia: