Jak wyrzeźbić ramiona?

Natalia Fijał

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Sport i fitness

Jak wyrzeźbić ramiona?

Środek zimy to najlepszy okres na to, aby zająć się pracą nad mięśniami, które będziemy prezentować światu latem. Dowiedz się, jak skutecznie wyrzeźbić często pomijane w trakcie ćwiczeń mięśnie ramion.

Podczas treningu zwykle skupiamy się na rzeźbieniu takich partii ciała, jak brzuch, uda, czy pośladki, często zapominając o tym, że o apetycznym wyglądzie ciała decydują także szczegóły. Jak podkreślają trenerzy fitness, częstym problemem, nawet wśród atrakcyjnych i raczej wysportowanych kobiet, są nieestetycznie wyglądające, otłuszczone ramiona. Co jest tego przyczyną?

 

Odpowiedż jest prosta. Okazuje się, że zwykle nie wiemy jak prawidłowo mięśnie ramion ćwiczyć i zabieramy się do tego zupełnie na opak. Problemem może też być ciągle pokutujący w społeczeństwie pogląd, że ćwiczenia tych partii ciała mogą nadać kobiecie zbyt „męski” i „nabity” wygląd. Nic bardziej mylnego – jak uspokajają trenerzy, organizm zdrowej kobiety nie produkuje zwykle takiej ilości testosteronu, która mogłaby wpłynąć na rozwinięcie się u niej pod wpływem ćwiczeń bardzo atletycznej, czy też "męskiej" budowy. Dlatego, zamiast znajdować sobie wymówki, już dziś dowiedz się, jak prawidłowo ćwiczyć ramiona i razem z nami je wyrzeźbij!

A zatem, co należy robić, aby wiosną pokazać światu seksownie wyrzeźbione mięśnie ramion? Pozbądź się tłuszczu

„Odtłuszczenie” ciała to pierwszy ruch, jaki musimy wykonać podczas walki o piękne ramiona. Jeśli bowiem widzisz, że stały się „galaretowate” i zwisa z nich skóra – szczególnie w tylnej części, to znak, że w Twojej diecie jest za dużo niezdrowych tłuszczy. Aby więc zyskać piękne ramiona (i więcej zdrowia), wyeliminuj z diety słodycze, fast foody i inne niezdrowe przekąski, a wprowadź więcej owoców i warzyw (ok. 5 porcji dziennie). Pij też dużo niegazowanej wody.


Zastosuj treningowy mix

Aby wyszczuplić i wyrzeźbić ramiona potrzebny będzie treningowy mix składający się zarówno z ćwiczeń siłowych (z ciężarkami), jak i aerobowych (rower, aerobik, bieganie, pływanie itd.). Aeroby, w towarzystwie diety, pozwolą Ci pozbyć się z ramion zbędnego tłuszczu i trochę je usprawnią. Ćwiczenia siłowe, które wykonasz przy użyciu ciężarków, wyrzeźbią natomiast mięśnie i sprawią, że ramiona będą wyglądać apetycznie. (Przykładowy trening siłowy ramion prezentujemy na filmiku poniżej).


Zadbaj o skórę
Starając się poprawić wygląd ramion, nie zapominaj również o ich odpowiedniej pielęgnacji. Po prysznicu, zawsze pamiętaj o nałożeniu na skórę w tamtych partiach balsamu nawilżającego lub najlepiej ujędrniającego. Dwa razy w tygodniu, podczas prysznica stosuj tez peeling, a wiosną i latem odsłanianie ramion nie będzie dla Ciebie żadnym problemem.Ćwiczenia siłowe na piękne ramiona
Do wykonania tych ćwiczeń używaj niezbyt ciężkich hantli (do wyboru waga od 0,5 – 2 kg).

źródło: youtube.com

 

Tagi (8): , , , , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 4.89/5 (11 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Jak wyrzeźbić ramiona?: