Wyrzeźbij ciało dzięki TBC!

Natalia Fijał

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Sport i fitness

Wyrzeźbij ciało dzięki TBC!

Poznaj tajniki TBC  i dowiedz się, jak wspaniałe efekty możesz dzięki niemu osiągnąć.

TBC (skrót od: Total Body Condition) to nic innego, jak jedna z odmian aerobiku, polegająca na równomiernym ćwiczeniu mięśni całego ciała. Dlaczego warto zwrócić na nią szczególną uwagę? TBC pozwala nie tylko spalić zbędny tłuszczyk i wyrzeźbić sylwetkę, ale znacznie przyspiesza też metabolizm, a wszystko, w ekspresowym tempie.


Jak wygląda trening TBC?

TBC łączy w sobie elementy treningu aerobowego i wzmacniającego, a wykonywane podczas niego ćwiczenia mają za zadanie równomiernie usprawnić mięśnie całego ciała, bez szczególnego uwzględniania jednej partii, jak np. w przypadku ćwiczeń na dolne części ciała, czy ABT. Trening polega natomiast na wykonywaniu pokazywanych przez instruktora fitness sekwencji nieskomplikowanych układów tanecznych, w rytm popularnych przebojów tanecznych.

W celu urozmaicenia treningu, instruktorzy często wykorzystują podczas ćwiczeń różne sprzęty, takie jak: hantle, step, piłkę, czy obciążenie na nogi. Ćwiczenia polecane są chętnym w każdym wieku, bez względu na ich kondycję fizyczną. Osoby słabsze kondycyjnie, muszą jednak pamiętać o tym, aby od początku ćwiczeń zbytnio się nie forsować. W tym celu zaleca im się np., rezygnację z obciążenia.  


Co zyskasz dzięki ćwiczeniom TBC?

Trening TBC przynosi same korzyści. Dzięki niemu:

- znacznie schudniesz - godzina treningu pozwala pozbyć się nawet 500 kcal,

- rozerwiesz się - godzina ćwiczeń w rytm tanecznej muzyki sprawia, że na TBC można poczuć się niemal jak na dyskotece ;),

- poprawisz kondycję i wydolność organizmu – trening TBC to najlepszy sposób na usprawnienie organizmu bez obciążania stawów,

- polepszysz swoją pamięć ruchowa i poczucie rytmu,

- przyspieszysz metabolizm,

- zyskasz więcej energii i lepsze samopoczucie nawet na długo po wyjściu z treningu.


Znając już tajniki TBC, dla własnego zdrowia i urody, nie zwlekaj, tylko już dziś zapisz się na zajęcia do swojego klubu fitness.

 

Tagi (8): , , , , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.16/5 (11 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

t
t
t
t
t

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Wyrzeźbij ciało dzięki TBC!: