Białko konopne dla sportowców – warto?

Elżbieta Gwóźdź

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Sport i fitness

Białko konopne dla sportowców – warto?

Proteina konopna to kompletne źródło aminokwasów i z powodzeniem zastąpi białko zwierzęce zarówno w diecie sportowca-mięsożercy, jak wegetarianina czy weganina. Korzyści z włączenia białka konopnego do diety jest jednak znacznie więcej.

 

Konopie siewne znajdują się w czołówce najbardziej wartościowych roślin na świecie. Produkowane z nich białko to nic innego jak zmielone nasiona konopi. Jak smakuje? Jest dość aromatyczne i ziemiste. Ktoś, kto przestawia się ze zwykłego białka na proteiny konopne, musi dać sobie czas, by przywyknąć. Nie powinno to jednak trwać zbyt długo, zwłaszcza że białko z konopi, podobnie jak pozostałe proteiny, jest dostępne w różnych wariantach smakowych. Zalet białka konopnego jest tak dużo, że można też przymknąć oko na słabszą rozpuszczalność w płynach.

 

Co może białko konopne?

Białka z konopi mają znakomity wpływ na rozwój i regenerację masy mięśniowej. Wśród białek roślinnych plasują się pod tym względem w ścisłej czołówce. Dostarczają organizmowi nie tylko wszystkich niezbędnych aminokwasów, ale stanowią też doskonałe wręcz źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Nasiona konopi bowiem, podobnie jak nasiona rzepaku, zawierają tłuszcz o najkorzystniejszej dla organizmu proporcji kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6.

Proteiny konopne to poza tym dobre źródło minerałów, witamin oraz związków o działaniu przeciwzapalnym (kwas GLA). Dzięki nim możemy zyskać mocniejsze mięśnie, poprawić stan kości i zwiększyć ogólną wydolność organizmu. Białko konopne jest odpowiednie dla sportowców borykających się z bólem stawów i stanami zapalnymi mięśni. Pomaga także wyregulować metabolizm i pozbyć się tkanki tłuszczowej, a to dzięki sporej zawartości błonnika.

 

Dla kogo białko konopne?

Białko konopne to alternatywa nie tylko dla wegetarian i wegan, ale również dla osób z alergią na produkty sojowe (nietolerujących białka sojowego) oraz dla wszystkich sportowców, którzy chcieliby podkręcić metabolizm czy zwiększyć odporność organizmu.

 

Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.15/5 (21 ocen)

Podobne artykuły

  • Brak powiązanych artykułów

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Białko konopne dla sportowców – warto?: