Trenujesz i uprawiasz sport wyczynowo? Zadbaj o swoje zdrowie!

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Sport i fitness

Trenujesz i uprawiasz sport wyczynowo? Zadbaj o swoje zdrowie!

Ochrona zdrowia jest bardzo ważna, o czym na pewno wiesz. Jeśli regularnie trenujesz lub uprawiasz sport wyczynowo, jesteś narażony na więcej urazów niż przeciętna osoba. To ważne, byś wiedział, jak zadbać o swój interes.

 

Jeśli jeszcze nie masz polisy sportowej, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Przekonaj się, czym jest polisa sportowa i w jakich sytuacjach może się przydać. Zapewnij sobie kompleksową ochronę.

 

Czym jest ubezpieczenie NNW dla sportowców?

Ubezpieczenie dla sportowców składa się z różnych elementów. Najważniejszym jest NNW, czyli ochrona następstw nieszczęśliwych wypadków. Wybierając ten element, troszczysz się nie tylko o swoją karierę sportową i zdrowie, ale również o życie.

Odszkodowanie z NNW może nie zostać wypłacone, jeśli do urazu doszło w wyniku uprawiania sportu ekstremalnego bądź odznaczającego się wysokim ryzykiem, który nie został uwzględniony w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy). Wykupując ubezpieczenie, musisz jasno sprecyzować, jakie dyscypliny zamierzasz uprawiać i na jakim poziomie zaawansowania. Ubezpieczyciele umożliwiają rozszerzenie podstawowej polisy o kolejne dyscypliny, by produkt był jak najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb.

Wybierz ubezpieczenie NNW online dla sportowców, korzystając z porównywarki polis. Zaoszczędź czas i pieniądze dzięki liście ofert, która pozwoli Ci porównać warunki oferowane przez poszczególnych ubezpieczycieli.

EKUZ a uprawianie sportu za granicą

Jeśli wyjeżdżasz do jednego z krajów europejskich, by uprawiać sport, przyda Ci się EKUZ. Jest to Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która upoważnia do pobierania świadczeń medycznych bezpłatnie, w ramach NFZ-u w danym kraju. Ale uwaga! Jeśli opieka zdrowotna jest sprywatyzowana, EKUZ Ci się nie przyda. Ponadto karta nie pokryje kosztów poważniejszych zabiegów.

EKUZ nie powinien stanowić jedynego zabezpieczenia zdrowotnego sportowca za granicą. Jest po prostu korzystnym uzupełnieniem polisy sportowej. Ta ostatnia ma szerszy zakres, bo zapewnia też ochronę od odpowiedzialności cywilnej, usługi ratownictwa, ochronę bagażu i sprzętu sportowego.

 

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniu sportowym?

Oferty ubezpieczeń sportowych różnią się zakresem, sumą ubezpieczenia i ceną składki. Suma ubezpieczenia to bardzo ważny aspekt, któremu warto poświęcić nieco więcej uwagi. To maksymalna kwota, jaka może Ci zostać wypłacona w przypadku poważnej szkody.

Na początku przygody sportowej może Ci być potrzebna większa suma ubezpieczenia oraz wyższa ochrona kosztów leczenia. Jako początkujący sportowiec jesteś bardziej narażony na urazy. Pamiętaj też, że musisz zaznaczyć, jakie sporty będziesz uprawiał. Podstawowa oferta nie obejmuje wszystkich dyscyplin, wykluczone są przede wszystkim sporty ekstremalne.

Na koniec ponownie przypominamy, abyś uważnie czytał OWU. W dokumencie znajdziesz warunki, na jakich udzielane jest wsparcie osobie poszkodowanej, a także listę wykluczeń. Sprawdź i zapamiętaj, w jakich sytuacjach odszkodowanie na pewno nie zostanie Ci wypłacone. Przykładowe sytuacje to doznanie urazu pod wpływem alkoholu, w wyniku rażącego niedbalstwa lub podczas łamania prawa.

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Tagi (4): , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.85/5 (15 ocen)

Podobne artykuły

  • Brak powiązanych artykułów

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Trenujesz i uprawiasz sport wyczynowo? Zadbaj o swoje zdrowie!: