Ćwiczenia w domu? Z tymi trenerkami na pewno się zmotywujesz!

Aleksandra Jedynak

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Sport i fitness

Ćwiczenia w domu? Z tymi trenerkami na pewno się zmotywujesz!

Ostatnimi czasy Polskę ogarnęło szaleństwo zdrowego stylu życia. Kobiety zaczęły bardziej o siebie dbać, zmieniły nawyki żywieniowe i zaczęły ćwiczyć. Aby mieć piękne ciało nie muszą wychodzić z domu... wystarczy, że zajrzą do internetu.

Na najpopularniejszych portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram, znaleźć można wiele osób, które są zaangażowane w propagowanie zdrowego stylu życia, uprawianie sportów i przekazywanie innym swojej wiedzy. Takie wirtualne trenerki mają coraz większe rzesze fanów, a dzięki nim coraz więcej ludzi jest świadomych tego, że o ciało należy dbać. Poniżej przedstawiamy ranking najpopularniejszych internetowych trenerek.


1. Ewa Chodakowska

Chyba każdy zna kogoś, kto „ćwiczy z Chodakowską” i namawia do tego innych, bo przecież „Chodakowska czyni cuda”. Ewa ma na swoim facebookowym fanpage’u już ponad 1,5 milionów fanów, stworzyła wiele planów treningowych, z których najpopularniejsze to „Skalpel” i „Killer”, otworzyła swój klub fitness, jest także redaktor naczelną magazynu „Be Active”. Można o niej powiedzieć: kobieta-dynamit. Dlaczego Polki ją tak pokochały? Bo Chodakowska nie tylko potrafi świetnie motywować do ćwiczeń, ale przede wszystkim stawia na bezpośredni kontakt ze swoimi fankami – odpisuje w komentarzach i wiadomościach, umawia się na spotkania i wspólne treningi, udziela porad, daje wsparcie. Dodatkowo dzieli się także wiadomościami ze swojego życia prywatnego, co pozwala jej utrzymać wizerunek „dziewczyny z sąsiedztwa”.

„Bądź najlepszą wersją samej siebie” to motto, które znane jest wszystkim miłośniczkom trenerki. To właśnie dzięki niemu wiele z nich zaczęło ćwiczyć i, co najważniejsze, osiągać spektakularne efekty. Bo ćwiczenia Chodakowskiej wpływają nie tylko na ciało, ale także na umysł.

Ewa wydała aż 5 płyt w ciągu półtora roku, z których każda okazała się bestsellerem. Jej ćwiczenia są skierowane zarówno dla osób zupełnie początkujących, jak i tych zaawansowanych. Osoby początkujące powinny jednak nastawić się na porządny wycisk, bo Chodakowska nie odpuszcza! Treningi są intensywne i angażujące każdy mięsień naszego ciała. Jeżeli jednak wpadniemy w rytm ćwiczeń, szybko nie odpuścimy!


2. Anna Lewandowska

Annie wiele osób zarzucało, że wypromowała się dzięki swojemu mężowi – Robertowi Lewandowskiemu, a także, że kopiuje Ewę Chodakowską. Niewiele osób wie, że ta piękna kobieta ze sportem związana jest od najmłodszych lat i jest wielokrotną medalistką w Mistrzostwach Świata, Europy i Polski w karate tradycyjnym. Swoją figurę i miłość do sportu zawdzięcza tej właśnie dyscyplinie. Dodatkowo Anna w 2013 roku uzyskała tytuł specjalisty ds. żywienia, co pozwoliło jej na założenie własnego bloga o nazwie Healthy Plan by Ann. Lewandowska na swoim blogu zamieszcza przepisy i porady dotyczące zdrowego odżywiania. Jest także autorką treningu o nazwie Karate Cardio.


3. Sylwia Weisenberg

Sylwia zaczynała od prowadzenia zajęć w swoim apartamencie. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych trenerek w Polsce i Stanach Zjednoczonych, gdzie aktualnie mieszka. Występowała w wielu amerykańskich programach, m.in. Windy City Live ABC i New York Fit Minute stacji CBS. Sylwia jest autorką metody Tonique, którą prezentuje na swoich zajęciach. I choć uczestniczki zajęć nazywają tę metodę „najtrudniejszym treningiem w mieście”, to chętnych na zajęcia nie brakuje. Tonique Method składa się z rozgrzewki w postaci ćwiczeń kardio, części głównej, czyli 90 minut squatów i wykroków, oraz zakończenia treningu w postaci ćwiczeń na macie lub tańca. Weisenberg wprost mówi, że nie zachęca do tego, by być chudym i mieć jak najmniejszy rozmiar. Jej zdaniem najpiękniejsze ciało, to takie, które jest zdrowe i w którym kobieta czuje się dobrze, rozmiar ma tutaj niewielkie znaczenie.

Ćwiczenia Sylwii można znaleźć na płytach DVD, ale także na jej kanale youtube.


4. Mel B

Mel B jest najsłynniejszą zagraniczną trenerką w Polsce. Jej treningi motywują do ćwiczenia miliony Polek. Można o niej powiedzieć, że jest amerykańską Ewą Chodakowską. Swoją przygodę z aktywnością fizyczną zaczęła 6 lat temu, po urodzeniu córki, kiedy sporo przytyła i poprzez ćwiczenia chciała pozbyć się zbędnych kilogramów, ale bez efektu jo-jo. Jak sama przyznaje, pomógł jej w tym trening interwałowy. Od tamtego czasu stała się prawdziwą fanką fitnessu, a jej prawdziwym osiągnięciem jest 100 brzuszków w mniej niż 2 minuty! Mel B opracowała także własny program fitness, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Choć odżywia się zdrowo, przyznaje, że nie przepada za zdrowym jedzeniem, które nie wygląda zachęcająco, bo najważniejsze to zjeść i cieszyć się tym.

Treningi Mel B skierowane są do wszystkich, zarówno początkujących, jak i tych, którzy regularnie ćwiczą. Totally Fit to trening, dzięki któremu można zgubić zbędne kilogramy i pozbyć się tłuszczu, a także ujędrnić swoje ciało.
 

Tagi (7): , , , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.92/5 (43 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Ćwiczenia w domu? Z tymi trenerkami na pewno się zmotywujesz! :