Jesień spędź rodzinnie!

Marta Korzeniowska

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Rodzina

Jesień spędź rodzinnie!

Jesień to wspaniały czas na to, aby spędzić niezapomniane chwile z własną rodziną. Nie prześpij tego! Poznaj nasze pomysły na najciekawsze jesienne aktywności w gronie najbliższych.
 

Szczęśliwa, kochająca się rodzina to coś, o czym, zakładając ją, wszyscy marzymy. Aby osiągnąć ten cel trzeba się o nią starać, poświęcać jej czas i ciągle rozbudowywać wzajemne relacje. Jednak, wbrew pozorom, nie wszystkie wspólne aktywności mogą nas integrować. Zakupy, czy oglądanie telewizji nie scementują ani związku, ani tym bardziej relacji z dziećmi. Dlatego szczególnie jesienią, podczas której nietrudno o smutny nastrój, starajmy się ubogacać i wzmacniać nasze rodzinne więzi. W jaki sposób? Mamy na to kilka sprawdzonych pomysłów.


Rodzinne wycieczki

Jesienne miesiące to idealny czas na to, aby wybrać się z rodziną do parku lub lasu. Gdy przyroda połyskuje czystym złotem i soczystą czerwienią, aż żal byłoby siedzieć w domu. Dzieciom wielką frajdę sprawi na pewno wspólne zbieranie kolorowych liści, a następnie ich wspólne suszenie z rodzicami w domu. Z takich jesiennych pamiątek zawsze będzie można zrobić piękne prace plastyczne. Nikogo chyba nie trzeba też przekonywać do wspólnego zbierania kasztanów, czy, w większym gronie, terenowej gry, np. w podchody. Takie pełne wrażeń chwile u boku kochających rodziców, maluch zapamięta na długie lata.

 

 


Wspólne zdjęcia

Gdy za oknem roi się od jesiennych barw, to chyba najlepsza okazja do tego, by wraz z rodziną urządzić sobie sesję zdjęciową w plenerze. Taka mini – sesja w jesiennej scenografii to nie tylko wspaniała zabawa i dużo śmiechu, ale też świetna pamiątka. Najlepsze fotografie zawsze możemy przecież wywołać, oprawić i powiesić na ścianie, a to będzie nam przypominać o wspólnie spędzonych radosnych chwilach. Dobrym pomysłem jest też włożenie zdjęć do rodzinnego albumu, który przy gorącym kakao przejrzymy później wspólnie z dziećmi, np. w mroźny zimowy wieczór.

 


Rodzinny oldschool

Nie oszukujmy się, niestety jesień to nie zawsze piękne i kolorowe dni skąpane w blasku słońca. Gdy widok za oknem nie zachęca nawet do tego, aby choć na krok ruszyć się z domu, zorganizujmy wspólne spędzanie czasu w domomym zaciszu i to w oldchoolowym stylu. Wyłączmy wszystkie media,  wyciszmy telefon i zagrajmy wspólnie w dawne gry planszowe, np. "Monopol", "Twistera" lub "Chińczyka", które będą wspaniałą odskocznią dla dzisiejszego skomputeryzowanego trybu życia.

 

 

Poczytaj mi, mamo

Głośne czytanie dziecku to jedna z najważniejszych kwestii, o których powinniśmy pamiętać każdego dnia. Wspólne przeżywanie książkowych przygód nie tylko pomaga nam budować z naszą pociechą unikalną więź, ale także znacząco rozwija jej wyobraźnię i zasób słownictwa. W jesienne, deszczowe wieczory spędzone pod ciepłym kocykiem przy kubku ciepłego mleka z miodem, pełne interesujących bohaterów książki, bedą jak znalazł.

 

 

Uściski, uściski i jeszcze raz uściski

Według badań naukowców, sześć przytuleń dziennie zapobiega depresji. Ponadto, rodzinne uściski poprawiają nastrój i uśmieżają ból. Wszystko dzięki temu, że podczas przytulania w naszych organizmach wytwarza się tzw. „hormon więzi społecznych”, czyli oksytocyna, która warunkuje poczucie bezpieczeństwa oraz przywiązania do innych. A gdy za oknem jasienna słota, kilka rodzinnych uścisków nie zaszkodzi, a nawet wyjdzie nam na zdrowie!

 

 

Tagi (6): , , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 4.07/5 (5 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

j

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Jesień spędź rodzinnie!: