Rola rodzica – najtrudniejsze wyzwanie dla każdego dorosłego

Rola rodzica – najtrudniejsze wyzwanie dla każdego dorosłego

Dla dobra wszystkich domowników i najmłodszego członka rodziny najlepiej zachować spokój i stopniowo przygotowywać się do tej nowej i niezwykle ważnej roli. Zdobywane na co dzień doświadczenie, obserwacje pociechy, a także rozmowy z rodzicami o dłuższym stażu pomogą nabrać większej świadomości i pewności siebie, które będą niezbędne we wszystkich codziennych czynnościach.

Wspieraj rozwój dziecka z poradami od junior angin

W pierwszych tygodniach, miesiącach czy nawet latach życia malucha dla niedoświadczonych rodziców na wagę złota są rady i wskazówki udzielane przez bardziej doświadczonych rodziców. Wiele z nich może być przydatnych w czasie wymyślania pobudzających zabaw, rozszerzania diety pociechy, rozwiązywania dylematów związanych z wyborem przedszkola czy dodatkowymi aktywnościami w grupie rówieśników. Ciekawe inspiracje znaleźć można także w internecie – na blogu junior angin (https://blog-juniorangin.pl/) znajdują się wpisy, które idealnie odpowiadają zapytaniom młodych rodziców i pomagają im rozwiązać wiele problemów. Warto jednak pamiętać, że nie ma wskazówek uniwersalnych, każde dziecko jest nieco inne i to, co sprawdzi się w jednej rodzinie, w innych może okazać się nieskuteczne. Należy podejmować wiele prób, aby znaleźć rozwiązanie, które w danej chwili zainteresuje nasze dziecko.

Jak kreatywnie spędzać czas z dzieckiem?

Już od początku życia dziecka należy wspierać jego rozwój i dbać o jego podstawowe potrzeby. W pierwszych tygodniach życia maleństwo bardzo powoli poznaje otaczający je świat i rodzinę – reaguje na domowe dźwięki, głosy domowników, kolory. W kolejnych miesiącach maluch poznaje swoje możliwości i rozwija motorykę. Właśnie dlatego już od pierwszych tygodni warto zapewnić dziecku odpowiednie bodźce, dopasowane do jego wieku. Idealnie sprawdzi się czytanie na dobranoc czy oglądanie kontrastowych obrazków. Kolejnym etapem mogą być gry polegające na dopasowywaniu kształtów, rysowanie, robienie stempelków lub inne zabawy plastyczne. Dziecko w wieku przedszkolnym można także zachęcić do pomocy w domowych obowiązkach, takich jak choćby tworzenie domowego ogródka, wspólne przygotowywanie posiłków czy coraz bardziej świadome porządki we własnym pokoju. Dla dziecka to może być nowe, a więc także interesujące i angażujące, a rodzicowi pomoże zyskać krótką chwilę na odpoczynek z dzieckiem.

 
ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Kosmetyki Dla Noworodka: jak je wybierać?
Suplementy Diety Dla Dzieci: jakie są najlepsze?
Wzmożone Napięcie Mięśniowe: do czego może doprowadzić?
Niania Zamiast żłobka: czy to dobry pomysł?
Zabawy Dla Dzieci: idealne na zimowe dni