Sesja fotograficzna noworodka – jak się do niej przygotować?

Elżbieta Gwóźdź

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Rodzina

Sesja fotograficzna noworodka – jak się do niej przygotować?

Profesjonalna sesja noworodkowa to modna ostatnio pamiątka, którą chętnie fundują sobie rodzice po narodzinach swoich maluszków. Jak odbywa się taka sesja i czy aby na pewno nie jest stresująca dla tak małego dziecka?

 

Sesja noworodkowa czy niemowlęca?

Obecnie wśród usług fotograficznych królują sesje noworodkowe. Rodzice pragną uwiecznić na zdjęciach najczęściej właśnie ten krótki etap w życiu ich dziecka, zanim zacznie szybko rosnąć i zmieniać się niemalże z dnia na dzień. Najlepszy, zdaniem fotografów moment, na wykonanie sesji noworodkowej, to czas między 5. a 14. dniem życia szkraba. Wielu rodziców uważa, że to stanowczo za wcześnie, biorąc pod uwagę zarówno krótki okres życia noworodka, jak i samopoczucie mamy w połogu. Fotografowie nie narzekają jednak na brak zleceń w kategorii sesji noworodkowych. Podkreślają, że tak małe dzieci przesypiają prawie całą sesję zdjęciową, co bardzo ułatwia im pracę i przynosi ciekawe efekty w postaci niesamowicie rozkosznych ujęć śpiących pociech. Duże znaczenie dla udanej sesji ma również fakt, że takie maleństwa bardzo lubią być zawijane w przeróżne materiały i śpiworki. Jest to dodatkowa szansa na uzyskanie ciekawych kadrów.

Gdy maluch wkracza w okres niemowlęcy, zaplanowana na ten etap sesja fotograficzna może być równie udana, co noworodkowa. Należy się jednak liczyć z tym, że brzdąc jest już wtedy bardziej kontaktowy i pobudliwy. A zatem wymaga więcej cierpliwości.

 

Sesja noworodkowa – o czym pamiętać podczas przygotowań?

Przed umówioną sesją, malucha powinniśmy przewinąć i nakarmić, aby w trakcie pracy był spokojny i szybko zasnął. Fotografowie posiadają zwykle pełen zasób akcesoriów do sesji noworodkowych, łącznie z ubrankami, nie zaszkodzi jednak zabrać ze sobą własnych rzeczy, które upierzemy wcześniej we własnym proszku, tolerowanym przez skórę naszego dziecka.

Istotną kwestią jest również wybór fotografa. Na co warto zwrócić uwagę przed umówieniem zdjęć? Przede wszystkim na jego portfolio w kategorii sesji noworodkowych, gotowość do wykonania sesji w naszym domu (jeśli nie chcemy przyjeżdżać do studia) oraz czas, jaki jest nam w stanie poświęcić. Może się okazać, że nasz mały model będzie początkowo niespokojny lub zgłodnieje. Zanim więc przystąpimy do sesji właściwej, należy dać mu chwilę na wyciszenie. Kreatywny fotograf zajmie się wtedy wykonywaniem dodatkowych zdjęć w objęciach rodziców lub podczas karmienia.

 

Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.23/5 (28 ocen)

Podobne artykuły

  • Brak powiązanych artykułów

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Sesja fotograficzna noworodka – jak się do niej przygotować?: