Witaj, wiosno, witajcie, problemy z pęcherzem!

Witaj, wiosno, witajcie, problemy z pęcherzem!

Ponadto dobowe amplitudy temperatury są wysokie, przez co trudno dopasować nam swój strój do warunków atmosferycznych. Nierzadko zdarza się więc, że rano marzniemy, a po południu nie możemy powstrzymać się przed zdjęciem kurtki i swetra. Wszystko to sprawia, że o przeziębienie pęcherza wiosną nietrudno. Problem infekcji dróg moczowych dotyczy również dzieci, szczególnie tych, które uczęszczają do przedszkola i klas początkowych szkoły podstawowej.

Przeziębienie pęcherza u małych dzieci

Maluchy, bawiąc się na dworze, często zapominają o tym, by dokładnie zapiąć kurtkę i osłonić swój brzuszek przed wiejącym wiatrem i tylko pozornie ciepłym powietrzem. Ponadto nierzadko siadają na ziemi podczas zabawy, a wówczas z łatwością mogą nabawić się przeziębienia pęcherza. Infekcja rozwija się błyskawicznie, a dolegliwości są wyjątkowo nieprzyjemne, dlatego warto ustrzec dziecko przed chorobą. Problemy z pęcherzem dotyczą przede wszystkim dziewczynek, których cewka moczowa jest krótka i znajduje się dość blisko odbytu, przez co jest stale narażona na kontakt z drobnoustrojami. Dodatkowe przeziębienie pęcherza sprawia, że w drogach moczowych pojawia się stan zapalny. Nie należy bagatelizować infekcji, ponieważ może ona doprowadzić do wielu groźnych chorób, w tym zapalenia nerek. Warto więc uczulić dziecko na problemy z pęcherzem. Profilaktyka pomoże ustrzec się przed chorobą i z pewnością ułatwi leczenie dotychczasowych dolegliwości.

Jak rozpoznać przeziębienie pęcherza?

Jednymi z pierwszych objawów problemów z pęcherzem są uczucie pieczenia w podbrzuszu oraz częste wizyty w toalecie. Choroba postępuje błyskawiczne, dlatego dolegliwości nasilają się w szybkim tempie, powodując silny dyskomfort. Typowym objawem przeziębienia pęcherza jest również ból odczuwany podczas oddawania moczu. Warto dodać, że nierzadko pojawiają się także problemy z siusianiem. Jeśli więc zauważysz, że Twoje dziecko kieruje swoje kroki do toalety częściej niż zwykle, a w dodatku skarży się na ból w dolnej części brzuszka, nie czekaj – reaguj! Najprawdopodobniej macie do czynienia z problemami z pęcherzem. Błyskawiczna reakcja nie tylko zapobiegnie rozwojowi choroby, ale przede wszystkim pozwoli uniknąć przeniesienia infekcji na całe drogi moczowe malucha.

Co pomoże na zapalenia pęcherza u dzieci?

Podczas leczenia zapalenia pęcherza u dzieci zbawienne będą preparaty, w których substancją czynną jest furagina. Zaletą tego składnika jest nie tylko zwalczanie objawów infekcji, ale przede wszystkim uderzanie w przyczynę choroby. Furagina wykazuje bowiem silne działanie przeciwbakteryjne, dlatego skutecznie hamuje namnażanie się i rozprzestrzenianie bakterii w organizmie. Warto dodać, że jest bezpieczna dla zdrowia i śmiało można podawać ją dzieciom. Dodatkowa zaleta tego leku na zapalenie pęcherza to to, że jest dostępny w aptece bez recepty. Ta możliwość daje szansę na szybką reakcję i stłamszenie choroby w zarodku. Warto wspomnieć o tym, że kiedy pojawiają się problemy z pęcherzem, przydadzą się herbatki żurawinowe oraz suszone owoce żurawiny włączone do codziennej diety dziecka. Owoce usprawniają pracę dróg moczowych i pomagają w zwalczaniu ich infekcji. Dodatkowo są smacznym dodatkiem do jogurtów i desery, dlatego dzieci chętnie je jedzą.

Problemy z pęcherzem dotyczą przede wszystkim kobiet, jednak równie często przydarzają się dzieciom obojga płci. Są nie tylko nieprzyjemne, ale mogą nieść ze sobą przykre konsekwencje w postaci groźnych chorób górnych dróg moczowych. W leczeniu dzieci, które choć raz doświadczyły przeziębienia pęcherza, niezwykle ważna jest profilaktyka. Okazuje się bowiem, że problem lubi powracać. Zadbaj więc o to, by dziecko było zawsze ubrane odpowiednio do pogody. Pamiętaj też o tym, by w jego diecie znajdowało się dużo witamin, które uchronią je przed infekcjami.
Głodny wiedzy? Sprawdź więcej informacji o problemach z pęcherzem, przeziębieniu czy zapaleniu pęcherza.

 
A R T Y K U Ł  P A R T N E R A

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Kolka Niemowlęca: jak ją przetrwać?
Pieluchy Wielorazowe: eko i proste w obsłudze
Pobieranie Krwi U Dziecka: jak wyzbyć się lęku?
Poczucie Bezpieczeństwa Noworodka: jak je budować i wspierać?
Święta: jak je przeżyć...i nie zwariować?
Wyprawka Dla Noworodka: jak za nią nie przepłacić?