Pomysły na atrakcje dla dziecka w zimowe dni

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Rodzina

Pomysły na atrakcje dla dziecka w zimowe dni

Gdy pogoda na dworze nie zachęca do zabawy, warto pomyśleć nad innymi, równie ciekawymi formami spędzania wolnego czasu przez dziecko. Wbrew pozorom, atrakcji godnych polecenia nie brakuje.

Przed wyborem formy aktywności, warto pamiętać, że dziecko można zainteresować na wiele różnych sposobów. Gier i zabaw, zarówno w domu, jak i poza nim, nie zabraknie.


Puzzle

Przez wielu, niesłusznie uważane za nudną formę spędzania wolnego czasu. W zależności od ilości elementów i obrazka, jaki należy ułożyć, puzzle mogą być ciekawą i ambitną rozrywką, zarówno dla młodych, jak i nieco starszych. Zmuszają do logicznego myślenia, pobudzają wyobraźnię i zmysł przestrzenny.


Klocki

Niezależnie od tego, czy są to duńskie LEGO, czy jakiekolwiek inne, faktem jest, że dzieci uwielbiają budować z klocków najróżniejsze rzeczy. W miarę możliwości, warto je w tym wspierać. Budowanie zamków rodem z filmów fantasy, wielkich robotów, a może po prostu budynku straży pożarnej – dziecko ogranicza jedynie ilość posiadanych klocków i własna wyobraźnia.


Gry planszowe

Niekwestionowany król zabaw w domu, zwłaszcza jeżeli nasze dziecko jest już nieco starsze. Gry planszowe pozwolą Wam na chwilę przenieść się do innego świata. Rywalizować ze sobą bądź wzajemnie wspierać w drodze do zwycięstwa. Wszystko zależy od zasad danej gry.


Warsztaty dla dzieci

Idealna propozycja, jeżeli pomimo brzydkiej pogody chcemy wyjść na zewnątrz. W zależności od wieku naszej latorośli, możemy wybierać w różnych propozycjach. Warsztaty plastyczne, językowe, muzyczne, taneczne, eksperymenty i pokazy naukowe czy chociażby warsztaty teatralne dla dzieci, połączone ze spektaklem. Każda z wymienionych opcji daje dziecku możliwość ciekawego spędzenia czasu i rozwoju.


Domowe gotowanie

Świat dorosłych pokazuje, ze mężczyźni gotują nie gorzej niż kobiety. Paradoksalnie, to dziewczynki łatwiej zainteresować sztuką przygotowywania posiłków. Nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć naukę z dobrą zabawą i smacznym jedzonkiem. Chłopakom przyda się to w przyszłości, gdy będą chcieli zaimponować damom swojego serca. Dziewczynki natomiast będą potrafiły pomóc swoim mamom, gdy zajdzie taka potrzeba.

 

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.38/5 (15 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Pomysły na atrakcje dla dziecka w zimowe dni: