Jak urządzić wnętrze w stylu śródziemnomorskim?

Natalia Fijał

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Dom

Jak urządzić wnętrze w stylu śródziemnomorskim?

Dom to miejsce, w którym powinno się naprawdę wypocząć, a nie da się chyba tego zrobić lepiej, niż w otoczeniu urządzonym w śródziemnomorskim stylu. Dowiedz się, jak zaaranżować takie wnętrze i zawsze czuć się w nim jak na urlopie.

Jakie są podstawowe cechy stylu śródziemnomorskiego?

Styl śródziemnomorski cechuje się wykorzystaniem naturalnych materiałów, poczuciem komfortowej przestrzeni oraz paletą jasnych barw. W tak urządzonym wnętrzu zwykle zaobserwujemy drewniane podłogi, duże okna i drzwi oraz ściany pomalowane na pastelowe kolory. W pomieszczeniu zaaranżowanym w stylu śródziemnomorskim mamy czuć się w pełni zrelaksowani. Czy to nie piękna perspektywa, jeśli na co dzień, np. po całym dniu spędzonym w pracy, będziemy wracać do takiego właśnie sielankowego wnętrza?


Jak sprawić, by wnętrze nabrało śródziemnomorskiego charakteru?

Jeśli możemy sobie pozwolić na większe zmiany w mieszkaniu, warto postawić na pastelowe barwy na ścianach oraz zainwestować w drewniane meble o jasnym odcieniu. Mniejsze, ale znaczące zmiany w aranżacji przestrzeni wprowadzą też świeże, najlepiej polne kwiaty i wiklinowe kosze. Warto postawić też na dekorację okien, którą zapewnią nam gładkie i długie firany oraz zasłony z naturalnych materiałów, np. z bawełny.


Poniżej możecie zobaczyć przykładowe aranżacje wnętrz w śródziemnomorskim stylu.

zdjęcia: depositphotos

 

Tagi (5): , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.52/5 (9 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

d

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Jak urządzić wnętrze w stylu śródziemnomorskim? :