Finansowe planowanie Świąt

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Dom

Finansowe planowanie Świąt

Wielkie przygotowania, kolacja wigilijna i prezenty piętrzące się pod choinką to kwintesencja Świąt, które co roku odbijają się na naszych portfelach. Jak je zaplanować, aby zachować równowagę finansową?

Dla każdej rodziny przygotowanie Świąt to spory wydatek. Długoletnia tradycja dyktuje nam pewne kanony obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia, z których ciężko jest nam zrezygnować. Jak więc odpowiednio podejść do organizacji tegorocznych Świąt, aby zachować kompromis pomiędzy świątecznym ceremoniałem a równowagą finansową?


Dobry plan to podstawa

Planowanie to podstawowa kwestia, nie tylko w przypadku organizacji Świąt, ale także każdego innego złożonego wydatku, jak wyjazd na urlop, czy remont mieszkania. Swoje planowanie rozpocznij od sporządzenia ogólnej listy rzeczy, które musisz zrobić, np.:

  • porządki przedświąteczne,
  • skompletowanie dekoracji świątecznych,
  • zakupy świąteczne,
  • wybór prezentów gwiazdkowych.


Następnie, zastanów się, czego potrzebujesz, aby zrealizować poszczególne punkty z listy. Dzięki temu otrzymasz wstępną listę zakupów. Jednak zanim udasz się z nią do sklepu, koniecznie oceń, czego rzeczywiście potrzebujesz i co jest niezbędne w przygotowaniu organizacji Świąt.


Podział obowiązków

Mając przygotowaną listę, zastanów się, czy możesz podzielić się obowiązkami z innymi członkami rodziny. Aby zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również i swój czas, możesz zaproponować wśród najbliższych podział obowiązków. Niech każdy przygotuje po jednej potrawie na kolację wigilijną albo zróbcie losowanie osób, które obdarujecie w Święta wymarzonym prezentem. W ten sposób, jako organizator świątecznej wieczerzy, będziesz mieć pewność, że każdy Twój gość dostanie po jednym prezencie, a więc nikt nie będzie poszkodowany.


Czas zakupów

Teraz, kiedy masz już listę potrzebnych rzeczy i pewność, że każdy z Twoich gości przygotuje konkretne potrawy na wigilijny stół oraz przyniesie ze sobą jeden prezent pod choinkę, możesz zacząć myśleć o zakupach. W pierwszej kolejności, opracuj budżet świąteczny. Określ, jaką kwotę pieniędzy chcesz i przede wszystkim możesz przeznaczyć na zorganizowanie Świąt. Następnie daną sumę rozsądnie podziel na wszystkie swoje kategorie na liście.

Zanim wyruszysz na świąteczne zakupy, zorientuj się, jak kształtują się ceny produktów, których potrzebujesz w różnych sklepach. Dzięki temu będziesz wiedzieć, gdzie się udać, aby kupić produkty po najkorzystniejszej cenie.
Wybierając się do sklepu ściśle trzymaj się przygotowanej wcześniej listy. Unikaj bezcelowego krążenia między sklepowymi regałami.

Jeżeli wiesz, że jesteś podatny na promocje i reklamy, rozważ możliwość zrobienia tegorocznych zakupów świątecznych przez Internet. Od kilku lat w Polsce istnieje możliwość zakupu online nawet produktów spożywczych. Zamówione zakupy zostaną dostarczone pod Twoje drzwi w wyznaczonym przez Ciebie terminie. Dzięki temu możesz zaoszczędzić i czas i pieniądze.


Sytuacja awaryjna

W życiu każdego człowieka może zdarzyć się, że pomimo skrzętnie przygotowanego planu i budżetu nagle zabraknie środków finansowych. W Świątecznej aurze, kiedy każdy ma sporo wydatków, pożyczanie pieniędzy od rodziny może nie przynieść upragnionego skutku, dlatego warto rozważyć zaciągnięcie krótkoterminowej pożyczki gotówkowej. Dzięki temu, że pożyczkodawca nie wymaga od Ciebie przedstawiania żadnych dokumentów poza dowodem osobistym, a cały proces ubiegania się o nią możesz wykonać w domu przez Internet, jest to rozwiązanie coraz popularniejsze i cieszące się coraz większym uznaniem Polaków. Pożyczka na Święta może szybko podreperować Twój budżet, bowiem pieniądze przelewane są na Twoje konto w zaledwie 15 minut, a spłatą zobowiązania możesz zająć się po magicznych, idealnie przygotowanych Świętach, kiedy dostaniesz kolejną wypłatę.

 

Więcej informacji na temat pożyczki na Święta możesz znaleźć na stronie pozyczkomat.pl
 

Tagi (5): , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 1.52/5 (39 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Finansowe planowanie Świąt:
Ciekawy artykuł. Czasami nie okazuje się planować budżet i wydatki na boże Narodzenie. Próbowałem kilka razy z wyprzedzeniem planować wydatki na boże Narodzenie, ale za każdym razem pojawiały się nieprzewidziane wydatki i mi pilnie trzeba było szukać dodatkowych pieniędzy. Szczególnie przy zakupie prezentów. Tak jak rodzina u mnie duży i zawsze trzeba kupić odpowiednie prezenty. Poza tym zawsze chce się kupić coś dla siebie. W takich przypadkach, wolę korzystać z usługi szybki kredyt online na stronie internetowej - https://vebkredit.pl/. Usługa ta pozwala szybko uzyskać potrzebną sumę pieniędzy.