Najzdrowsze rośliny dla Twojego domu

Ania Trzonek

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Dom

Najzdrowsze rośliny dla Twojego domu

Rośliny nie tylko urozmaicą wystrój Twojego domu, ale i wpłyną pozytywnie na Twoje zdrowie! Sprawdź, które z nich przyniosą Ci najwięcej zdrowotnych korzyści.

Chcesz szybciej pozbywać się duszącego zapachu detergentów, masz w domu wrażliwych na toksyny alergików albo brakuje Ci czystego powietrza w samym centrum miasta? Kup sobie kwiatka! Oto kilka roślin, które nie wymagają dużo uwagi, a przynoszą same korzyści:

Figowiec sprężysty (pot. fikus) – to idealny wybór dla wszystkich, którzy nie mają ręki do roślin. Znosi niskie temperatury i słabe światło, więc jedyne, o czym musisz pamiętać, to regularne podlewanie. W zamian za to fikus wyeliminuje z powietrza metanal, obecny w wielu środkach chemicznych i barwnikach.

Rapis wyniosły (Rhapis excelsa) – poza tym, że wniesie do Twojego domu nieco egzotyki – rapis to jedna z odmian palmy – to jeszcze oczyści powietrze ze szkodliwych chemikaliów, w tym amoniaku.

Skrzydłokwiat kwiecisty (Spathiphyllum floribundum) – usuwa z powietrza szereg toksyn, takich jak aceton, amoniak czy benzen, a dzięki swoim kwiatom z powodzeniem może służyć jako roślina ozdobna.

Chamedora – równie prosta w utrzymaniu, co fikus: wystarczy postawić ją w dobrze oświetlonym miejscu i regularnie podlewać. I tak jak fikus redukuje ilość metanalu w powietrzu.

Zielistka Sternberga (Chlorophytum comosum) – to roślina, która przeżyje niemal wszystko, a do tego zmniejszy ilość zwalczy z powietrza benzen, metanal i ksylen – rozpuszczalnik znajdowany w wyrobach skórzanych i gumowych.
 

Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.22/5 (31 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

d

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Najzdrowsze rośliny dla Twojego domu: