Które herbicydy są skuteczne w walce z chwastami w zbożach?

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Dom

Które herbicydy są skuteczne w walce z chwastami w zbożach?

Chwasty to odwieczny wróg rolników zajmujących się uprawą zbóż. Niektóre z nich działają niezwykle ekspansywnie, uniemożliwiając prawidłowy wzrost zasianych roślin. Zbyt późna reakcja może negatywnie wpłynąć na późniejsze zbiory.

 

Chwasty w zbożach – jak się ich pozbyć?

Herbicydy w zbożach już dawno znalazły swoje zastosowanie. Dzięki nim możliwe staje się usunięcie z upraw wszystkich niebezpiecznych okazów. Aby opryski przyniosły oczekiwany skutek, na początku konieczne jest sprawdzenie, jaki chwast pojawił się na polu. Znacznie ułatwi to wybór środka chwastobójczego. Niektóre środki lepiej poradzą sobie w przypadku chwastów jednoliściennych, inne z kolei szybko zlikwidują te dwuliścienne. Rzecz jasna, może zdarzyć się sytuacja, gdy w uprawach znalazło się kilka różnych odmian roślinnych szkodników. W tym przypadku należy szukać preparatów zawierających pinoksaden oraz florasulam. To połączenie można odnaleźć w produktach firmy Syngenta.

 

Herbicydy w zbożach - zalety

Stosowanie herbicydów niesie ze sobą całą gamę zalet. Z pewnością są to jedne ze skuteczniejszych środków ochrony roślin. Zwalczają chwasty już we wczesnej fazie rozwoju, a dzięki wnikaniu w glebę, hamują wzrost kolejnych.

 

Sposób użycia herbicydów

Herbicydy to środki chemiczne, mogące stanowić zagrożenie dla zdrowia. Dlatego tak ważne jest to, by zawsze używać ich zgodnie z zaleceniami producenta. Daje to pewność nie tylko wysokiej efektywności oprysku, ale także znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo zagrożenia zdrowia osoby pracującej przy użyciu tego preparatu. Warto również zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne, które zaleca producent. Bardzo istotna jest temperatura, zachmurzenie i oczywiście ewentualne opady. Lepiej więc nie zaczynać pracy bez uprzedniego sprawdzenia prognozy pogody.

 

Zwalczanie chwastów w zbożach należy rozpocząć dość wcześnie. Niewielkie rośliny nie będą w stanie wstrzymać wzrostu upraw. Każdy kolejny dzień bezczynności może jednak sprawić, że zaczną się one rozrastać i w konsekwencji odbierać niezbędne składniki odżywcze zbożom.

 

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.46/5 (31 ocen)

Podobne artykuły

  • Brak powiązanych artykułów

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Które herbicydy są skuteczne w walce z chwastami w zbożach?: