Kranówka z gazem? To możliwe!

Elżbieta Gwóźdź

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Dom

Kranówka z gazem? To możliwe!

Coraz więcej konsumentów rezygnuje z wód butelkowanych i przestawia się na picie wody z kranu. Wielu tęskni jednak za nieodżałowanym smakiem wody gazowanej. Co ciekawe, istnieją urządzenia, które bez trudu zamienią kranówkę w wodę gazowaną.

 

Woda gazowana w domu

Gazowanie zwykłej wody „domowymi” metodami nie jest niczym nowym. Robiło się to już lata temu, w czasach, gdy woda butelkowana, tym bardziej gazowana, nie była powszechnie dostępna. Służyły do tego klasyczne syfony oraz saturatory. Dziś także się ich używa. Nowoczesne urządzenia tego typu mogą mieć ponadto bardzo elegancki design, niczym nie przypominając starych saturatorów z czasów PRL-u. Bardziej sentymentalni znajdą też na rynku charakterystyczne pękate dzbanki z siateczką, dzięki którym wypiją równie smaczną wodę z gazem.

Jak działa typowy saturator? Do urządzenia wkłada się specjalny nabój z dwutlenkiem węgla, który po uruchomieniu gazuje zwykłą wodę. Z jednego naboju możemy uzyskać co najmniej litr wody gazowanej. Saturatory i syfony tego typu nie są drogie i pasują, w zależności od stylistyki, do różnych aranżacji kuchennych.

 

Systemy zintegrowane

Producenci AGD wychodzą naprzeciw konsumentom ceniącym sprytne rozwiązania i ekologię. Oprócz nowoczesnych saturatorów, mają im do zaoferowania także zintegrowane systemy do produkcji wody gazowanej. Urządzenia tego typu montuje się pod blatem kuchennym, dzięki czemu woda gazowana – ciepła lub zimna – płynie prosto z kranu. Stopnień nasycenia dwutlenkiem węgla wybieramy sami. Dodatkowo systemy te mają przydatną opcję wrzącej wody, co tak naprawdę zwalnia nas z posiadania czajnika elektrycznego. Wbudowany w nie jest również filtr. W praktyce możemy więc uzyskać zwykłą lub gazowaną wodę filtrowaną o wybranej temperaturze i preferowanym stopniu nasycenia gazem, a także wrzątek. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić przestrzeń w kuchni oraz ograniczyć zużycie energii i plastiku.

 

Tagi (5): , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.51/5 (22 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Kranówka z gazem? To możliwe!: