Kiedy warto zainwestować w ogrzewanie płaszczyznowe?

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Dom

Kiedy warto zainwestować w ogrzewanie płaszczyznowe?

Czym jest ogrzewanie płaszczyznowe? To sposób na skuteczne, wygodne i niezawodne ogrzewanie, które jest dużo bardziej ekonomiczne i przyjemne niż tradycyjne formy ogrzewania domów i mieszkań.

 

Kiedy tak naprawdę opłaca się zainwestować w ogrzewanie płaszczyznowe?

Jak działa ogrzewanie płaszczyznowe?

Prosta zasada i niezawodność, a do tego większa dowolność aranżacyjna – tak mniej więcej można scharakteryzować ogrzewanie podłogowe renomowanych firm, takich jak np. uponor.pl. Specjalna mata grzewcza i właściwie poprowadzone rury w podłodze czy w ścianach są w stanie równomiernie i bez negatywnego wpływu na otoczenie ogrzewać przestrzeń. A do tego nie wymagają grzejników, co poprawia ustawność mieszkania.

 

Co daje ogrzewanie podłogowe?

Czy ogrzewanie podłogowe ma same zalety? No, prawie. Przede wszystkim wspomniana już ustawność jest wygodna i daje dużo większe możliwości organizacyjne. Ważna jest też energooszczędność – choć w porównaniu z innymi rodzajami ogrzewania koszt zainstalowania ogrzewania podłogowego jest większy, to niewątpliwie jest ono dużo bardziej ekonomiczne w dłuższej perspektywie czasowej. Plusem ogrzewania płaszczyznowego jest także żywotność i pozytywny wpływ na budynek, gdyż nie powoduje ono jego szybszego starzenia się.

 

A może także chłodzenie?

Dużą zaletą ogrzewania podłogowego czy ściennego jest funkcja chłodzenia. Przydaje się ona najbardziej w mieszkaniach, w których rury przebiegają wzdłuż sufitów (choć jest to rozwiązanie najdroższe spośród możliwych). Funkcja chłodzenia zapewnia komfort termiczny w czasie upałów i sprawdza się nie tylko w mieszkaniach, ale też np. w hotelach czy biurach. Dlatego na etapie projektowania lokalu warto zastanowić się, czy ogrzewanie podłogowe od renomowanej firmy, takiej jak np. uponor.pl, nie byłoby rozwiązaniem kompleksowym.

 

Kiedy inwestować?

Ogrzewanie podłogowe jest inwestycją w przyszłość. To nie tylko niezawodność systemów i wiele lat pracy bez jakichkolwiek usterek, ale także wydajność i ekonomia. Dlatego po przekalkulowaniu okazuje się często, że w tego rodzaju ogrzewanie warto zainwestować niemal zawsze.

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Tagi (5): , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.13/5 (28 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Kiedy warto zainwestować w ogrzewanie płaszczyznowe?: