Drewniany kinkiet – czy pasuje do twojego mieszkania?

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Dom

Drewniany kinkiet – czy pasuje do twojego mieszkania?

Zastanawiasz się nad tym, aby umieścić w swoim wnętrzu tego rodzaju drewniane oświetlenie? To bardzo dobry wybór, surowiec ten jest aktualnie na topie. Sprawdź, jak wyeksponować jego zalety!

Moda na naturę

Drewno rozgościło się w naszych wnętrzach na dobre. Pasuje zarówno do pomieszczeń nowoczesnych, jak i tych stylizowanych na starodawne, np. rustykalne. Kupujemy drewniane zegary, meble, karnisze i lampy. Decydujemy się na takie podłogi, drzwi, a niekiedy nawet ściany i sufity wykonane z tego materiału.

Zachwycamy się bogactwem kolorystki i naturalnym pięknem. Widoczne słoje i sęki sprawiają, że nasze pomieszczenia stają się jeszcze bardziej przytulne i eko. 

 

Kinkiety drewniane – poznaj nowe trendy!

Tego rodzaju lampy ścienne na dobre rozgościły się w naszych domach, a także biurach, hotelach i restauracjach. Modne są zarówno kinkiety wykonane w całości z drewna, jak i te, które powstały w wyniku połączenia tego tworzywa z metalem i tkaniną. Ci, którzy nie przepadają za kolorem brązowym, mogą zdecydować się na lampę pomalowaną na biało lub czarno.

Tradycjonaliści zapewne zachwycą się m.in. eleganckimi modelami, mającymi kształt kotwicy i steru czy drewnianej kuli. Ci bardziej nowocześni będą szukać ekstrawaganckich form, takich, które staną się centrum sypialni, kuchni czy salonu. Przykładem może być drewniana lampa pomalowana na biało, która wykończona została chromowanymi elementami.

 

Jak rozmieścić kinkiety?

Podczas zawieszania tego rodzaju źródeł światła należy kierować się takimi samymi zasadami jak przy kinkietach wykonanych z metalu i plastiku.  Zazwyczaj montuje się je na wysokości około 2 m. Może to jednak ulec zmianie w zależności od tego, czy jest to pomieszczenie wysokie (np. pokój w kamienicy), czy niskie (suterena).

Kinkiety z drewna dobrze prezentują się w parach. Ich równoległe umieszczenie np. po obu stronach lustra daje wrażenie uporządkowania i symetryczności w danym miejscu. Pojedynczy model może tymczasem odgrywać rolę oświetlenia kierunkowego. Wystarczy zamontować go nad biurkiem, zlewem, toaletką, a następnie odpowiednio ustawić ruchomy klosz.

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.06/5 (23 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Drewniany kinkiet – czy pasuje do twojego mieszkania?: