Zmiana wnętrza w 5 krokach. Postaw na nowy dywan

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Dom

Zmiana wnętrza w 5 krokach. Postaw na nowy dywan

Po długich, jesienno-zimowych miesiącach spędzonych w domu, czas na odświeżenie otoczenia. Zmień wystrój mieszkania, połóż nowe dywany, wpuść do domu światło i wyczekuj nadejścia wiosny.

Dywany będą na topie

Zacznij od wyposażenia swojego domu w najmodniejszy akcent dekoracyjny sezonu. Dywan, jeśli jeszcze go nie miałeś, całkowicie odmienni klimat pomieszczenia. Sprawi, że będzie nie tylko bardziej przytulny, ale i doda mu klasycznej elegancji. W 2018 r. modne są dywany we wzory geometryczne lub motywy roślinne. Sprawdzą się zwłaszcza we wnętrzach minimalistycznych i skandynawskich. Jeśli wolisz coś bardziej klasycznego, wybierz naturalne odcienie szarości, takie jak np. tu: http://www.komfort.pl/pl/Produkty/Dywany/c/d . Dyskretne wzornictwo doda salonowi szlachetnego charakteru.

 

Małe przemeblowanie

Nowy dywan wymaga wyeksponowania. Nie pozwól, by wtopił się w otoczenie zbyt szybko. Zmień układ mebli na mniej oczywisty. Niemal w każdym polskim domu kanapa w pokoju dziennym ma swoje miejsce pod ścianą. A gdyby tak przesunąć ją w głąb salonu, a za nią zorganizować mały barek?

Rzuć świeże spojrzenie także na sypialnię. To tam spędzasz niemal jedną trzecią swojego życia, nawet niewielka odmiana będzie zauważalna. W przypadku tego pomieszczenia nie pozwalaj sobie na pełną dowolność. Pamiętaj o zasadach feng shui i zadbaj o minimalizm.

 

plant.jpg

 

Nowe życie

Wprowadź do mieszkania nowe życie. Dosłownie. W oczyszczeniu zimowej, przygnębiającej atmosfery pomogą ci żywe rośliny. Im ich więcej, tym lepiej. Wśród trendów na 2018 r. są wzory nawiązujące do świata natury, ale po co sięgać po półśrodki? Nie masz ręki do kwiatów? Oto lista 5 roślin, które są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu i przeżyją nawet najgorszego właściciela: aloes, dracena obrzeżona, grubosz drzewiasty, nolina, sansewieria gwinejska.

 

Tekstylia w kolorze

Wymień tekstylia. Inwestycja w nowe zasłony, poduchy i koce będzie niewielka, ale efekt gwarantowany. Baw się kolorami. Jeśli twoje mieszkanie jest urządzone w stylu minimalistycznym, postaw na kolorowe dodatki. Jeśli wolisz stonowane dekoracje, wybierz modne odcienie drewna i kamienia. Nawiązanie do natury zawsze jest na czasie.

 

fabric.jpg

 

Nabierz odwagi

Jeśli marzy ci się nowoczesny design, całkowicie pożegnaj się z zasłonami, firanami i roletami. Dzień staje się coraz dłuższy, wpuść więc do domu słońce. Ascetyczne aranżacje okienne to symbol współczesności i ukłon w stronę naturalnego światła. Dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń. Odważ się i pozbądź zakurzonych materiałów.

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Tagi (2): ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.57/5 (13 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

d

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Zmiana wnętrza w 5 krokach. Postaw na nowy dywan: