Nowoczesny kaloryfer? Poznaj jego najważniejsze cechy!

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Dom

Nowoczesny kaloryfer? Poznaj jego najważniejsze cechy!

Tradycyjne kaloryfery z ciężkiego żeliwa powoli odchodzą w zapomnienie. Nowoczesne grzejniki są lekkie, wydajne i bardziej estetyczne. Zobacz, jak dobrać grzejnik do nowoczesnego wnętrza.

Czym się kierować, wybierając kaloryfer?

Grzejniki to w naszej strefie klimatycznej nieodłączny element wyposażenia domu i mieszkania. Kaloryfery dawnego typu, wykonane z ciężkiego i chropowatego żeliwa, zazwyczaj nie stanowiły ozdoby wnętrza, a wręcz przeciwnie – były ukrywane za obudowami, firanami lub zasłonami. Nowoczesne grzejniki mogą nie tylko nie rzucać się w oczy i wtapiać w otoczenie, ale nawet stanowić ozdobę pomieszczenia. Co więcej, cechują się doskonałymi parametrami. Kupując grzejniki, należy zwrócić uwagę na takie cechy jak moc grzewcza, rodzaj instalacji grzewczej, typ i rozstaw podłączenia. Grzejnik możemy zamontować samodzielnie lub z pomocą fachowca – praktyczne porady jak wymienić kaloryfer znajdziesz na stronie https://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/instalacja/technika-grzewcza-i-ogrzewanie/grzejniki-i-akcesoria/grzejniki-co/jak-wymienic-stary-kaloryfer.html.

 

nowoczesny-kaloryfer_2.jpg

 

Niepozorne grzejniki płytowe

Grzejniki płytowe to bardzo estetyczne rozwiązanie, charakteryzujące się prostotą formy. Gładka płyta czołowa może mieć różne wymiary i kolory, co pozwala na dopasowanie jej do każdego wnętrza. Płaska konstrukcja sprawia, że grzejnik nie zajmuje dużo miejsca. Gładka powierzchnia ułatwia natomiast czyszczenie. Grzejniki płytowe wykonywane ze stali mogą być stosowane w instalacjach o obiegu zamkniętym.

Grzejniki członowe w nowym wydaniu

Nowoczesne grzejniki członowe w niczym nie przypominają kaloryferów starego typu. Są lekkie, estetyczne i zajmują mniej miejsca. Dostępne są modele różnej wielkości i w różnych kolorach. Zbudowane są z żeberek aluminiowych. Mogą być stosowane zarówno w przypadku zamkniętych, jak i otwartych systemów centralnego ogrzewania.

 

nowoczesny-kaloryfer_3.jpg

 

Niewidoczne grzejniki kanałowe

Jeśli zależy nam na tym, aby grzejniki w ogóle nie były widoczne, możemy zdecydować się na montaż urządzeń kanałowych. Umieszczane są one w podłodze, pod estetyczną kratką. Jeśli zdecydujemy się na montaż kratki w kolorze dobranym do barwy podłogi, grzejnik praktycznie nie będzie zauważalny.

Wyjątkowe kaloryfery ozdobne

Zupełnie innego podejścia wymagają grzejniki ozdobne. Łączą one zalety kaloryfera z dekoracyjną formą. Istnieją modele przypominające trójwymiarowe płaskorzeźby – geometryczne, orientalne, abstrakcyjne lub inspirowane naturą. Z powodzeniem możemy powiesić je na ścianie w widocznym miejscu. Będą nie tylko ogrzewać pomieszczenie, ale również stanowić element dekoracyjny. Dobrym pomysłem, wymagającym nieco mniejszego budżetu niż kaloryfery w formie płaskorzeźby, jest montaż grzejnika płytowego z dekoracyjną płytą czołową. Może być ona pokryta fototapetą lub grafiką.

 

Nowoczesny kaloryfer to urządzenie estetyczne lub wręcz dekoracyjne. Charakteryzuje się dużą wydajnością przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich wymiarów. Dzięki gładkiej powierzchni i prostej konstrukcji jest łatwy w czyszczeniu i nie zbiera kurzu, tak jak miało to miejsce w przypadku żeberkowych wyrobów żeliwnych. Dostępne modele przeznaczone są do różnego rodzaju instalacji, co należy wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu.

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Tagi (2): ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.67/5 (12 ocen)

Podobne artykuły

  • Brak powiązanych artykułów

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Nowoczesny kaloryfer? Poznaj jego najważniejsze cechy!: