Jak wybrać wannę do małej łazienki?

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Dom

Jak wybrać wannę do małej łazienki?

Prysznice stały się ostatnio bardzo modne w małych łazienkach, jednak to wanny są bardziej praktyczne. Dodatkowo w zimne, ponure wieczory wanna będzie prawdziwym miejscem relaksu.

Odpowiednio dobrana wcale nie musi zajmować w łazience więcej miejsca niż prysznic. Wystarczy tylko zamontować np. małą wannę narożną o trójkątnym kształcie.

Oferta producentów wanien narożnych jest całkiem spora. Można wybierać modele o różnej stylistyce, kształcie, wykonane z różnych materiałów. Każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś idealnie pasującego do jego łazienki.

Wybierając wannę narożną po pierwsze trzeba się zastanowić, z jakiego materiału powinna ona być wykonana. Żeliwne są bardzo solidne i trwałe, wyglądają elegancko, często są bardzo ozdobne. Ich wadą może być jedynie duża waga i związane z tym kłopoty w transporcie oraz stosunkowo mały wybór kształtów i kolorów, gdyż wanny żeliwne są najczęściej prostokątne i białe.

Wanna metalowa z kolei jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne i stosunkowo tania. Zazwyczaj jest dostępna w wielu różnych kolorach i kształtach. Minusem może jednak być to, że woda w niej szybciej stygnie, a napełniając się robi sporo hałasu. Osoby lubiące masaże wodne muszą pamiętać, że w wannie metalowej nie ma możliwości zamontowania hydromasażu.

Wanna akrylowa charakteryzuje się dużą różnorodnością, dzięki czemu łatwiej można znaleźć model o nietypowym kształcie. Jest też lekka, odporna na przebarwienia i długo trzyma ciepło. Osoby z nieco grubszym portfelem mogą przemyśleć zakup wanny ze sztucznego marmuru. Będzie ona bardzo solidna i odporna na uszkodzenia, trzeba jednak pamiętać, że to najdroższy z rodzajów wanien.

Coraz popularniejsze są także wanny z drewna, gdyż są bezpieczne, trwałe i długo utrzymują ciepło. Inny popularny materiał to kamień, który zapewni wysoką trwałość na zarysowania i zachwyci solidnym wykonaniem. Takie wanny są jednak bardzo ciężkie i podobnie jak te z marmuru drogie. Świetnym rozwiązaniem dla małych łazienek będzie wanna 2 w 1, czyli idealne połączenie wanny z prysznicem, gdzie od razu zamontowany jest parawan oraz panel prysznicowy.

Mała wanna to także możliwość korzystania z udogodnień, takich jak siedzisko, wyprofilowane zagłówki, urządzenia do masażu, czy podłokietniki przez co komfort kąpieli jest znacznie większy niż w przypadku prysznica.

Jeśli chodzi o rozmiar wanny narożnej, to paradoksalnie wanna do małej łazienki powinna być możliwie jak największa, tak, by korzystanie z niej było jak najbardziej komfortowe. Do małych powierzchni zaleca się modele krótsze, ale i płytsze, by wychodzenie z wanny nie sprawiało problemów (polecamy przejrzeć ofertę małych wanien narożnych KOŁO).

Odpowiednie urządzenie małej przestrzeni to prawdziwe aranżacyjne wyzwanie. Od wyboru kolorów, wzoru płytek, przez dodatki, aż po wybór mebli. Wszystko to wymaga cierpliwości i kreatywności. Więc, jeśli masz małą łazienkę i nie wiesz, jak ją urządzić, aby optycznie wydawała się większa nie musisz się koniecznie decydować na kabinę prysznicową.

 

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.09/5 (37 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Jak wybrać wannę do małej łazienki?: