Oświetlenie przedpokoju: jakie lampy warto kupić?

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Dom

Oświetlenie przedpokoju: jakie lampy warto kupić?

Przedpokój jest specyficznym wnętrzem, jeśli chodzi o oświetlenie – na ograniczonej przestrzeni trzeba zmieścić lampy, które będą zapewniały odpowiednią intensywność oświetlenia, nie zapominając przy tym efektownym wyglądzie.

 

Artykuły oświetleniowe do przedpokoju powinno się dobierać przede wszystkim pod kątem aranżacji wnętrza oraz dostępnej przestrzeni. Gdy jest on urządzony klasycznie, najlepszym rozwiązaniem będą lampy w tymże stylu, natomiast gdy jest on nowoczesny, oświetlenie również powinno takie być. Niemniej jednak minimalistycznie urządzone pokoje mogą prezentować się świetnie także z klasycznymi detalami.

Do przedpokojów najczęściej wybiera się lampy sufitowe – mają one zapewnić optymalne oświetlenie w całym pomieszczeniu. Gdy wnętrze jest niewielkie, wówczas warto pamiętać o tym, by lampa nie była zbyt duża, gdyż może jeszcze bardziej je pomniejszyć. Dobrym pomysłem będą plafony, które są w miarę neutralne i w rzeczywistości pasują do każdej aranżacji. Uniwersalnym wyborem będą także oprawy punktowe, wymagają one jednak stworzenia odpowiedniej instalacji w suficie podwieszanym. Można zdecydować się również na lampy wiszące dostosowane do stylu, w jakim urządzony jest przedpokój.

To jednak jeszcze nie wszystko – gdy pozwalają na to względy techniczne, warto pomyśleć o montażu kinkietów, które świetnie pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tych klasycznych. Ponadto, gdy w przedpokoju znajduje się konsola lub komoda, można umieścić na niej lampkę stojącą, która wieczorem i nocą zapewni klimatyczne oświetlenie i może stać się uroczym detalem. Wybór oświetlenia jest naprawdę szeroki. Do wnętrza w klasycznym stylu idealnie będą pasować lampy ze szklanymi kloszami i tkaninowymi abażurami, a do nowoczesnego - lampy wykonane ze szkła i metalu. Warto zwrócić uwagę na lampy Philips, które zachwycają swoimi intrygującymi wzorami, na przykład modele Nister lub Temple.

Nie podejmuj wobec tego pochopnej decyzji - dokładnie zapoznaj się z różnymi propozycjami producentów, aby znaleźć dla siebie coś interesującego. Pamiętaj, że zakupy możesz zrobić również online.

 

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.43/5 (14 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Oświetlenie przedpokoju: jakie lampy warto kupić?: