Dekoracje DIY na Halloween

Aleksandra Jedynak

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Dom

Dekoracje DIY na Halloween

Halloween to amerykańskie święto, które na dobre zadomowiło się w Polsce. Coraz częściej polskie domy są przystrajane w dynie, pająki i nietoperze. Wiele z tych ozdób można wykonać własnoręcznie.

Dynia

Dynie-lampiony to podstawowy halloweenowy gadżet. Aby go wykonać potrzebujemy: ostrego noża kuchennego lub nożyka do tapet, dyni, czarnego markera, kartki papieru.

1. Przed wycinaniem lampionu, dynię należy wydrylować – wycinamy od góry dziurę, w taki sposób, by móc swobodnie usunąć miąższ. Miąższ najlepiej wyciągać dużą łyżką.
2. Na kartce papieru rysujemy kształt (straszną buzię lub napis), który później znajdzie się na dyni.
3. Wykonany przez nasz szablon odbijamy na dyni i wycinamy odbity kształt.
4. Do środka wkładamy świece, zapalamy i gotowe!

 

dynia
Suchy lód

Przy pomocy suchego lodu możemy stworzyć nie tylko efektowne dekoracje, ale także napoje i przekąski na halloweenową imprezę. Aby przygotować suchy lód potrzebny będzie: octan sodu bezwodny, woda, garnek.

1. Wodę wlewamy do garnka i pozostawiamy na kuchni do zagotowania.
2. Do wrzącej wody wsypujemy octan sodu i mieszamy do całkowitego rozpuszczenia.
3. Wszystko przelewamy do innego naczynia i wstawiamy do lodówki. Na dnie garnka powinny zostać resztki octanu, które należy wyrzucić.
4. Po schłodzeniu przelewamy roztwór na tackę. Suchy lód jest gotowy – wystarczy, że go dotkniesz!


Opakowania na słodycze

Coraz częściej można zauważyć, że razem z Halloween przywędrowała do nas także tradycja przebierania dzieci i zbierania przez nich cukierków. Aby zaskoczyć twoich małych sąsiadów lub członków rodziny, przygotuj opakowania na słodycze. Będą się one wyróżniać i na pewno będą nie lada niespodzianką dla dzieci. W jaki sposób przygotować opakowania? Wystarczy trochę bibuły, kolorowego papieru i wyobraźni. Pamiętaj, że kolory charakterystyczne dla tego święta to pomarańczowy i czarny.

 

halloween
Piniata

Skoro mowa o cukierkach i słodyczach, to na tej liście nie może zabraknąć piniaty. Ta hiszpańska zabawa polega na stłuczeniu papierowej zabawki, w której znajdują się słodycze. Piniata może mieć dowolny rozmiar i kształt, dlatego ciekawym pomysłem jest przygotowanie jej w wersji  halloweenowej. Poniżej zamieszczamy instrukcję wykonania piniaty-ducha.

Potrzebne materiały: biała bibuła, gazety, balon, biały klej, nożyczki, pędzelek do malowania, tektura, sznureczek.

1. Napompuj balon do wybranego rozmiaru (im większy, tym więcej zmieścisz w nim słodyczy).
2. Wymieszaj biały klej z wodą, potnij gazetę na małe kawałki.
3. Kawałki gazety nakładaj na balon przy pomocy kleju i pędzelka. Pokryj całą jego powierzchnię, a następnie pozostaw do wyschnięcia.
4. W oczekiwaniu na balon, weź tekturę i wytnij z niej prostokąt (jego wielkość będzie zależeć od wielkości twojego balona). Następnie potnij prostokąt na cieniutkie paski (nie docinaj ich do końca) – to będzie ogon ducha.
5. Gdy balon jest już suchy, możesz odciąć jego końcówkę i zrobić w nim dziurę, przez którą włożysz słodycze.
6. Napełnij balon cukierkami!
7. W miejscu, w którym jest dziura, przyklej przygotowany wcześniej ogon i zwiąż go, a następnie sklej taśmą, aby słodycze nie wypadły ze środka.
8. Czas na ostatni krok – z przygotowanej bibuły wytnij paski średniej grubości, a następnie potnij je na paseczki (tak jak w przypadku tektury – nie wycinaj ich do końca).
9. Paski przyklej do balona w taki sposób, aby zachodziły na siebie.
10. Nasz duch jest prawie gotowy! Przyklej mu oczy, doczep sznurek i możemy zaczynać zabawę!
 

Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.23/5 (24 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Dekoracje DIY na Halloween:
A myśleliście o tym? Mgła wykonana z suchego lodu! Moim zdaniem świetny pomysł na urozmaicenie nocy halloween! Suchy lód to zestalony dwutlenek węgla - gaz, który sprawia, że po dodaniu wody do jego granulek, natychmiast wytworzy się efekt mgły, dymu. Mgła taka składa się z maleńkich kropelek wody, dokładnie tak jak w prawdziwej chmurze, z jednym małym wyjątkiem - nie pozostawia wilgoci. Jeśli chcemy stworzyć efekt dużej, gęstej mgły na Halloween, należy użyć gorącej wody. Przepis możesz zobaczyć na poniższym filmie. Suchy lód można również dodać do napojów pod warunkiem, że umieścimy go w odpowiednim sprzęcie, czyli w mieszadełkach lub kieliszkach z podwójnym dnem. Jedyną różnicą, pomiędzy naturalną mgłą, a mgłą z suchego lodu jest obecność gazu CO2, który jest cięższy od powietrza, dlatego też ma tendencję do przenoszenia białej mgły w kierunku podłoża, tworząc jednocześnie ciekawe, niespotykane wzory. Mgła będzie pokrywać ziemię, staczać się w dół po schodach. Suchy lód jest bezwonny, nie zawiera żadnych substancji chemicznych i nie pozostawia tłustej warstwy. można kupić na www.elod.pl