Dlaczego należy nosić biustonosz ciążowy?

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Ciąża

Dlaczego należy nosić biustonosz ciążowy?

Piersi w czasie ciąży zmieniają swój kształt, powiększają się i stają się bardziej wrażliwe. Organizm przyszłej mamy przygotowuje się do karmienia piersią. Biust w tym szczególnym czasie wymaga specjalnej ochrony. Jakiej?

Na początek trochę teorii. W uproszczeniu - piersi zbudowane są z elementów gruczołowych - płatów i przewodów mlecznych, oraz podtrzymującej je tkanki łącznej. Tkankę gruczołową z kolei chroni i otacza warstwa tkanki tłuszczowej.


Co się dzieje w czasie ciąży?

Kiedy maleństwo jest już w drodze,  piersi rosną (mówiąc bardziej po naukowemu – przygotowują się do laktacji) - czyli tworzy się tkanka, która będzie magazynować i produkować pokarm. Każda z piersi przybiera na wadze od 300 do 500 gram, a w skutek tego stają się one wrażliwsze.
I w tym momencie pojawia się dla piersi zagrożenie. Nieodpowiednia ochrona i pielęgnacja biustu przyszłej mamy może spowodować nieodwracalną zmianę jego kształtu, rozstępy, ale też przeciążenie pleców i ramion.Co daje biustonosz ciążowy?

„Biustonosz ciążowy ma za zadanie przede wszystkim chronić piersi przyszłych mam. Jego konstrukcja zapewnia dodatkowe podparcie dla biustu, dzięki czemu zapobiega powstawaniu rozstępów i utracie jędrności piersi – mówi Ewa Bielawny z firmy Anita Polska -  Szersze ramiączka zapewniają odciążenie ramion i pleców, a „oddychające”, miękkie i bardzo przyjemne dla skóry tkaniny dbają o komfort noszenia. Materiał oraz specjalna konstrukcja sprawia, że biustonosz ciążowy „rośnie” wraz z powiększającymi się piersiami.” – dodaje. Oznacza to, że dobrze dopasowany ok. 4 miesiąca ciąży biustonosz będzie służył do końca ciąży.


Jak dopasować biustonosz ciążowy?

„Funkcjonalny i wygodny biustonosz ciążowy przyda się już od 4 miesiąca ciąży. Ważne, żeby rozmiar był idealny dopasowany – absolutnie w momencie kupna nie może być za mały! Biustonosz ciążowy w momencie kupna musi pasować zapięty na pierwszy rząd haftek (możliwie najściślej), a piersi musza swobodnie mieścić się w miseczkach. Pamiętajmy, że w czasie ciąży rozmiar biustu będzie się powiększać, a miseczki biustonosza ciążowego będą rosnąć razem z nim. Jeżeli przyszła mama wybierze produkt dobrej jakości, z dobrego materiału i będzie on odpowiednio dopasowany, to biustonosz taki posłuży jej do końca ciąży” – dodaje ekspertka z firmy Anita Polska. „Taki biustonosz można także wykorzystać po porodzie – do spania czy wypoczynku.”

 

zdjęcia: Anita

 

Tagi (7): , , , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.45/5 (22 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

c
c
c
c
c

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Dlaczego należy nosić biustonosz ciążowy? :