Jesteś w ciąży? Uważaj na lakier do paznokci!

Marta Korzeniowska

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Ciąża

Jesteś w ciąży? Uważaj na lakier do paznokci!

Specjaliści alarmują: niektóre lakiery i zmywacze do paznokci mogą mieć niekorzystny wpływ na rozwój dziecka w brzuchu mamy. Koniecznie dowiedz się na ten temat więcej i uniknij niebezpiecznych zachowań pielęgnacyjnych w ciąży.
 

Każda kobieta chce czuć się piękna. Nie inaczej sprawa ma się również wtedy, kiedy kobieta znajduje się w stanie błogosławionym. Jednak czasem zabiegi upiększające trzeba ograniczyć na rzecz kwestii istotniejszych – zdrowia mamy i oczywiście dziecka. Specjaliści alarmują bowiem, że niektóre specyfiki do zabiegów pielęgnacyjnych paznokci mogą na stan obojga oddziaływać niekorzystnie. Dlaczego?


Wszystko przez chemikalia zawarte w lakierach

Kobiety w ciąży są szczególnie wrażliwe na drażniące zapachy, a takie właśnie wydzielane są przez lakiery i zmywacze do paznokci. Jakby tego było mało, wdychanie przez przyszłą mamę niektórych z używanych do ich produkcji substancji może powodować poważne wady rozwojowe u dziecka. Ponadto, jak wynika z badań (choć nie jest to jednoznacznie potwierdzone, bo badań na ten temat było niewiele), kobiety zatrudnione jako manicurzystki częściej od innych kobiet mają problemy z donoszeniem ciąży.


Niektórzy lekarze przypuszczają, że taki stan rzeczy może mieć związek z zawartymi w lakierach i zmywaczach substancjami i radzą swoim pacjentkom, by, będąc w stanie błogosławionym, po prostu zrezygnowały z malowania paznokci. Z drugiej jednak strony, zdania na ten temat są podzielone – wśród medyków znajdziemy też bowiem i takich, którzy nie widzą większych przeciwskazań do tego, aby kobiety malowały paznokcie w ciąży, zaznaczając jednak, by zawsze robiły to w dobrze wywietrzonych pomieszczeniach, gdzie nie będą narażone na wdychanie oparów oraz by do zabiegów pielęgnacyjnych używały tylko specyfików o bezpiecznym składzie. Bezpiecznym, czyli jakim? O tym - poniżej.


Zasady bezpieczeństwa podczas manicure’u w ciąży

Jeśli należymy do grona osób, które opowiadają się za bardziej „liberalnym” podejściem do tematu malowania paznokci w ciąży, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach:


Paznokcie malujmy tylko na szczególne okazje, w ciąży możemy sobie przecież pozwolić na naturalność i odpoczynek od upiększających „wynalazków”.

Lakier nakładajmy i zmywajmy w pomieszczeniach, gdzie nie będziemy narażone na wdychanie szkodliwych oparów.

Wybierajmy lakiery do paznokci, w których składzie NIE WYSTĘPUJE formaldehyd i toluen.

Wybierajmy zmywacze do paznokci, w których NIE ZNAJDZIEMY acetonu.

 


 

Tagi (5): , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 1.96/5 (14 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

m
m
m
m
m

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Jesteś w ciąży? Uważaj na lakier do paznokci!: