Zabieg in vitro pod opieką specjalistów w Warszawie

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowy styl życia / Ciąża

Zabieg in vitro pod opieką specjalistów w Warszawie

Problemy z niepłodnością dotykają coraz większą liczbę par, niezależnie od wieku. Szybkie tempo życia, niewłaściwa dieta, nadmiar stresu oraz zaniedbania związane ze stanem zdrowia to najczęstsze przyczyny trudności z zajściem w ciążę.

 

W tych najtrudniejszych przypadkach jedynym rozwiązaniem może okazać się procedura in vitro, przeprowadzona w specjalistycznej klinice w Warszawie, gdzie lekarze pomagają przejść pacjentom przez ten trudny dla nich czas.

 

Procedura in vitro w Warszawie

Gdy para przez około rok systematycznie współżyje ze sobą i przez ten czas nie dochodzi do zapłodnienia, wówczas można mówić o problemach z niepłodnością. Mogą to być problemy tymczasowe, spowodowane obecnym stanem zdrowia i stylem życia. Jednak niekiedy winę ponoszą schorzenia utrudniające zajście w ciążę, takie jak zespół policystycznych jajników, endometrioza czy niedrożność jajowodów. W takich przypadkach leczenie farmakologiczne może nie być wystarczające. Wtedy kolejnym etapem jest procedura in vitro, często prowadzona w tej samej warszawskiej klinice, w której odbywała się wcześniejsza diagnostyka i ewentualne leczenie. Dzięki temu wszystko odbywa się pod czujnym okiem znanych już pacjentom lekarzy. Przed przystąpieniem do in vitro warto wiedzieć, że jest to proces składający się z kilku etapów, podczas których pobiera się komórki rozrodcze od mężczyzny i kobiety, przeprowadza się zapłodnienie komórki jajowej, a następnie umieszcza się ją w macicy. Następnie zapłodniona komórka ma czas na zagnieżdżenie się i pierwszą fazę rozwoju zarodka. Jeśli nie wystąpią silne skurcze i krwawienia, po około dwóch tygodniach zaleca się wykonanie testu ciążowego - więcej na temat zabiegu na https://www.warszawa.klinikabocian.pl/oferta/in-vitro/.

 

In vitro w Warszawie spełnieniem marzeń wielu bezdzietnych par

Wiele par marzy o dziecku, które będzie dopełnieniem dotychczasowego wspólnego życia. Niektórzy mogą natrafić jednak na pewne przeciwności, które nieco wydłużą drogę do upragnionego rodzicielstwa. Nie znaczy to jednak, że nie warto się starać o dziecko. Chodzi o to, aby w momencie pojawienia się ewentualnych problemów dać szansę medycynie i zdecydować się na zabieg in vitro, który może być wykonany w jednej z kilku klinik w Warszawie. Jest to rozwiązanie dla par, które ze względu na dotychczasowe problemy zdrowotne, przebyte zabiegi lub przyjmowane leki nie mogą doczekać się potomstwa poczętego w naturalny sposób. Rozwój medycyny w dzisiejszych czasach daje zatem szansę tym parom, które jeszcze kilkanaście lat temu o dziecku mogły tylko marzyć.

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Tagi (4): , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.88/5 (45 ocen)

Podobne artykuły

  • Brak powiązanych artykułów

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Zabieg in vitro pod opieką specjalistów w Warszawie: