Badania profilaktyczne: dlaczego warto je przeprowadzać?

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowie i psychologia

Badania profilaktyczne: dlaczego warto je przeprowadzać?

Powstawaniu wielu poważnych schorzeń można zapobiegać przez różnego rodzaju działania profilaktyczne. Przypominają nam o tym twórcy kampanii „Czy wszystko gra?”.

Badania profilaktyczne: Polska a inne kraje europejskie

Polska w porównaniu z innymi krajami europejskimi wypada niezwykle blado, jeśli chodzi o społeczną świadomość znaczenia badań profilaktycznych. Dlatego częściej niż obcokrajowcy zapadamy na choroby, niejednokrotnie bardzo poważne, których powstaniu i rozwojowi moglibyśmy skutecznie zapobiegać przez wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych. Aby jednak móc walczyć z chorobą, najpierw musimy ją u siebie rozpoznać. Temu właśnie służą badania profilaktyczne, które są pierwszym krokiem na drodze ku zachowaniu własnego zdrowia w dobrym stanie.

 

Dane statystyczne

Dane statystyczne wskazują, że badania tego rodzaju częściej przeprowadzają kobiety niż mężczyźni. Być może właśnie dlatego tylu panów zmaga się z różnorakimi dysfunkcjami i dolegliwościami, które przy odpowiednim podejściu można by załagodzić tudzież całkowicie wyeliminować.  Zilustrujmy to konkretnymi przykładami. Otóż co trzeci mężczyzna w naszym kraju cierpi na nadciśnienie tętnicze, co drugi natomiast ma podwyższony poziom cholesterolu w organizmie. Są to przypadłości, którym można skutecznie przeciwdziałać poprzez stosowanie się do szeregu wskazań i wytycznych otrzymanych od lekarza. By jednak wcielić je w życie, należy oczywiście najpierw uświadomić sobie problem i płynące z niego zagrożenia.

Na przeszkodzie w rozpoznaniu problemów zdrowotnych stoją m.in. szkodliwe stereotypy i względy natury uczuciowej. Mężczyźni są sceptycznie usposobieni wobec niektórych badań. Np. badania urologiczne obrosły wieloma nieprawdziwymi mitami i negatywnymi skojarzeniami, a tymczasem są one istotnym remedium na wiele przypadłości, nie tylko tych związanych z okolicami intymnymi. W sprawach dotyczących własnego zdrowia wstyd z całą pewnością nie jest dobrym doradcą.

 

Kampania „Czy wszystko gra?”

Kampania profilaktyczna „Czy wszystko gra?”, zainicjowana przez ogólnopolską sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA (sprawdź ofertę: https://diag.pl/pacjent), powstała z myślą o pogłębianiu społecznej świadomości w zakresie badań profilaktycznych i działań zapobiegających powstawaniu i rozwojowi różnego rodzaju chorób. Akcja skierowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn, zwłaszcza tych, którzy prowadzą bardzo aktywny tryb życia i z tego powodu są w większym stopniu narażeni na rozmaite dysfunkcje organizmu. Mężczyźni, którzy zechcą skorzystać z oferty DIAGNOSTYKI, mogą liczyć na zniżkę sięgającą powyżej 50% normalnej ceny badań profilaktycznych (w promocji mieści się 15 badań ogólnych, przekrojowych oraz badania szczegółowe). Warto również wspomnieć o bonach na badania genetyczne i nagrodach, na które mogą liczyć pacjenci DIAGNOSTYKI. Kampania „Czy wszystko gra?” jest więc bardzo dobrą okazją do tego, aby się przebadać i sprawdzić, czy istotnie wszystko z naszym zdrowiem jest w porządku. Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z oferty, wypełnij formularz. Zrób to możliwie jak najszybciej, bo akcja trwa tylko do 30 listopada.

Tagi (2): ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 4.15/5 (30 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Badania profilaktyczne: dlaczego warto je przeprowadzać?: