Aescin żel – skuteczny lek na problemy z żyłami

Aescin żel – skuteczny lek na problemy z żyłami

Różnego rodzaju obrzęki, krwiaki i żylaki na nogach są wynikiem stłuczeń, ale też trybu życia, zwłaszcza kiedy zbyt długo stoimy lub siedzimy w ciągu dnia. Jeżeli zauważymy u siebie z tym problem, warto od razu podjąć leczenie. Ale od czego je zacząć? Można rozpocząć od kupna środka, który skutecznie zlikwiduje obrzęk i stan zapalny powodujący problemy. Doskonałym przykładem jest żel Aescin.

Aescin żel – działanie i stosowanie

Aescin żel jest lekiem stosowanym przy różnych problemach żylnych kończyn dolnych, ma działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne oraz chroniące naczynia żylne. Producent zapewnia, iż Aescin żel normalizuje przepuszczalność błony naczyń włosowatych, zmniejsza przesięk chłonki i uszczelnia śródbłonek kapilarów. Stosuje się go miejscowo w wypadku urazów takich jak skręcenie i stłuczenia kończyn dolnych, stanów zapalnych powodujących obrzęk, zapalenia żył, krwiaków i obrzęków powstających po zabiegach chirurgicznych lub po urazach, a także w przypadku bólów kręgosłupa. Można go również stosować wspomagająco w leczeniu innych objawów, takich jak ciężkość nóg, świąd skóry, skurcze łydek i obrzęk nóg częsty w zaburzeniach krążenia żylnego w nogach. Aescin żel należy stosować od 3 do 5 razy na dobę, na zmienioną chorobowo skórę. Rozprowadzamy cienką warstwę żelu i wcieramy w chore miejsce i okolice.

Substancjami czynnymi zastosowanymi w preparacie Aescin są: escyna, heparyna i salicylan dietyloaminy.

Kiedy nie stosować preparatu Aescin?

Jak każdy lek, również żel Aescin posiada pewne przeciwwskazania do stosowania, które należy wziąć pod uwagę jeszcze zanim zdecydujemy się na jego stosowanie. Przede wszystkim tego preparatu nie powinny stosować osoby uczulone na którąś z substancji czynnych w nim zawartych. Innymi przeciwwskazaniami są przewlekła choroba lub niewydolność nerek i I trymestr ciąży. Żelu Aescin nie należy też stosować w okresie karmienia piersią w okolicach i na klatce piersiowej, a także na otwarte rany, błony śluzowe, w przypadku martwicy skóry oraz na obszary skóry poddawane promieniowaniu. W tym miejscu warto też wspomnieć o działaniach niepożądanych, jakie mógłby wywołać ten lek. Otóż bardzo rzadko, lecz mogą wystąpić reakcje alergiczne skóry, na przykład pokrzywka, świąd czy uczucie pieczenia. Zwykle objawy te przemijają samoistnie i nie wymagają konsultacji z lekarzem. Jeżeli jednak będą się nasilać, niezbędna będzie wizyta u lekarza, może się bowiem okazać, iż jesteśmy uczuleni na któryś składnik leku.

Gdy będziemy ściśle stosować się do wskazówek podanych na opakowaniu oraz ulotce dołączonej do leku, z pewnością okaże się on dla nas dużą pomocą w walce z chorobami układu żylnego. Pamiętajmy jednak, iż żel Aescin może jedynie wspomagać proces leczenia, jeśli więc borykamy się z tego typu problemami od dłuższego czasu, dobrze jest udać się do lekarza, który sam wskaże najlepszą formę leczenia.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Odkładanie Wszystkiego Na Jutro: Jak się tego oduczyć?
Ból Nóg: jak sobie pomóc?
Problemy Z Koncentracją: najczęstsze przyczyny
Testosteron: najważniejszy męski hormon
Grzyby: jesienne dary natury dla naszej kuchni
Zapach Dla Mężczyzny: poznaj 5 kultowych męskich perfum