Dyskopatia – leczenie sanatoryjne jakiego nie znasz

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowie i psychologia

Dyskopatia – leczenie sanatoryjne jakiego nie znasz

Rehabilitacja to nie tylko proste ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty, krioterapia i gorące kąpiele. 

Rozwój medycyny uzdrowiskowej sprawia, że obecnie w leczeniu dyskopatii wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt i rewolucyjne techniki. Jednym z ośrodków oferujących najbardziej zaawansowane metody leczenia dyskopatii jest czterogwiazdkowy Hotel Słoneczny Zdrój w Busku-Zdroju. Poznaj innowacyjne metody kuracji.
 
 
Rehabilitacja falami akustycznymi
 
Jednym z rodzajów fizjoterapii dostępnych w Słonecznym Zdroju jest rehabilitacja ultradźwiękami. Podczas leczenia fale akustyczne przeprowadzają mikromasaż, pobudzając mikrokrążenie w tkankach. Zabieg rozluźnia mięśnie i łagodzi bóle w okolicy krzyżowej.
 
Inną kuracją sanatoryjną przeprowadzaną z wykorzystaniem dźwięku jest fala uderzeniowa. Podczas zabiegu fale akustyczne przenoszą energię, docierając w bolące miejsca, co uśmierza nieprzyjemne dolegliwości. Fizjoterapia tego typu przyspiesza także regenerację tkanek miękkich.
 
 
Pole magnetyczne
 
Czy wiesz, że pole magnetyczne leczy bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa? Jego działanie wspomaga krążenie krwi i sprawia, że komórki wykorzystują więcej tlenu oraz szybciej się regenerują. Dzięki temu technika ta może ulżyć także chorym na dyskopatię.
 
 
Prąd galwaniczny
 
Fizjoterapia prądem galwanicznym pomaga złagodzić bóle zwyrodnieniowe układu kostnego. Zabieg polega na przymocowaniu do ściśle określonych punktów na ciele elektrod, które wysyłają prąd elektryczny o stałym natężeniu.
 
 
Terapia sygnałem pulsacyjnym PST
 
Celem tego rodzaju leczenia jest stymulowanie regeneracji wszystkich tkanek w organizmie. Przy dyskopatii kuracja wpływa pozytywnie przede wszystkim na kości, mięśnie i chrząstki. Fizjoterapia polega na pobudzaniu organizmu sygnałami pulsacyjnymi przesyłanymi przez pole elektromagnetyczne niskiej częstotliwości oraz oddziaływaniu na niego przez intensywne pole magnetyczne.
 
 
Kręgosłup monitorowany przez komputer
 
Innowacyjną metodą rehabilitacji dyskopatii jest kinezyterapia przeprowadzana z wykorzystaniem Tergumedu. Jest to specjalny system przeznaczony do ćwiczeń wszystkich odcinków kręgosłupa. Podczas gdy pacjent podejmuje aktywność z użyciem urządzania, komputer stale analizuje stan kręgosłupa oraz postępy czynione w rehabilitacji. W Słonecznym Zdroju znajduje się najnowszy model tego wyjątkowego sprzętu – Tergumed 710.
 
Więcej na temat leczenia dyskopatii na stronie www.slonecznyzdroj.pl
 
 
A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y
 
Tagi (2): ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.28/5 (34 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Dyskopatia – leczenie sanatoryjne jakiego nie znasz: