Zatrzymaj haluksy z aparatem Hallu Motion!

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowie i psychologia

Zatrzymaj haluksy z aparatem Hallu Motion!

Problem haluksów można rozwiązać – i to nie zawsze wyłącznie ostatecznymi metodami. Zobacz, jak przywrócić swoim stopom stałe poczucie komfortu. 

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y
 
Haluksy, zwane inaczej koślawymi paluchami, to nieprzyjemna przypadłość, które obecnie dotyka ok. 25% Polek po 50. roku życia. Haluksy mogą jednak zacząć uprzykrzać nam życie już znacznie wcześniej, dlatego nie należy lekceważyć żadnych objawów mogących świadczyć o ich rozwoju. Ich jak najszybsze wykrycie może znacznie ułatwić nam proces leczenia, a przede wszystkim zapobiegnie bolesnym skutkom towarzyszącym postępowi schorzenia.
 
 
Przyczyny powstawania haluksów
 
Niestety – dla wielu osób – na powstawanie haluksów w dużej mierze ma wpływ genetyka. W takich przypadkach szczególnie istotne jest zapobieganie czynnikom sprzyjającym deformowaniu się stopy, na które, w przeciwieństwie do dziedziczonych skłonności, mamy już znaczący wpływ. 
 
Powstawanie haluksów może powodować:
  • częste noszenie butów na wysokim obcasie,
  • wybieranie butów wąskich (szczególnie szkodliwe są buty ze zwężanymi czubkami),
  • brak lub niedostateczna ilość ruchu,
  • nadwaga lub otyłość. 
 
Choć haluksy obserwuje się przede wszystkim u kobiet, schorzenie może dotknąć także mężczyzn.
 
 
Sposoby leczenia haluksów
 
Zazwyczaj po pomoc sięgamy dopiero w momencie, w którym ból nie pozwala nam normalnie funkcjonować, a kupienie butów, które nie będą nas obcierać i uniemożliwiać chodzenia, graniczy z cudem. W takich przypadkach jedynym ratunkiem może być już tylko specjalistyczna pomoc, a w ostateczności – operacja.
 
Jeśli jednak zdecydujemy się działać już wcześniej, możemy w dużym stopniu pomóc sobie sami. Na pierwsze objawy możemy wypróbować wkładki do butów (pomagają zachować właściwe położenie stopy podczas chodzenia), plastry (ochraniają skórę w miejscu występowania haluksa) lub opaski (zachowują właściwą pozycję palców). Najskuteczniejszym środkiem zapobiegającym postępowaniu schorzenia jest jednak aparat korekcyjny – w tym szczególnie polecany Hallu Motion.
 
ZAMÓW APARAT KOREKCYJNY HALLU MOTION W PROMOCYJNEJ CENIE!
 
Hallu Motion to korektor do stosowania dziennego, który zapewnia poprawną pozycję dużego palca, likwiduje dyskomfort i ból wynikające ze stanów zapalnych, zmniejsza liczbę otarć skóry, a w rezultacie – znacząco poprawia wygląd stopy. Można go stosować z większością butów, aparat zaś dostosowuje się do każdego kształtu oraz rozmiaru stopy. 
Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.45/5 (38 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Zatrzymaj haluksy z aparatem Hallu Motion!: