Weź udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktycznych Badań Zdrowotnych Code of Me!

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowie i psychologia

Weź udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktycznych Badań Zdrowotnych Code of Me!

Dzięki nowoczesnym technologiom jesteśmy w stanie szczegółowo poznać nie tylko swój obecny stan zdrowia, ale i przyszłe zagrożenia, jakie mogą czekać nasz organizm.

„Poznaj tajemnice swoich genów” to już druga edycja Programu Profilaktycznych Badań Zdrowotnych, który zachęca każdego do przebadania swoich predyspozycji genetycznych. Badania pomagają m.in. w poznaniu chorób, jakimi możemy być obciążeni, nietolerancji pokarmowych oraz lekowych czy skłonności do nadwagi.


Cel programu

Program, organizowany przez firmę Code of Me, ma na celu uświadomienie społeczeństwa jak wielką rolę w naszym codziennym życiu, a przede wszystkim w profilaktyce wielu chorób, odgrywa genetyka. W ramach programu organizatorzy zachęcają wszystkich – niezależnie od płci, wieku czy obecnego stanu zdrowia – do wykonania badań genetycznych, przeprowadzanych pod kątem 50 cech genetycznych oraz 30 różnych chorób i schorzeń.


Czego możemy dowiedzieć się z badania?

Raport opracowywany przez laboratorium Affymetrix po przeprowadzeniu badania zawiera dane, które można podzielić na cztery główne grupy. Pierwsza grupa to predyspozycje zdrowotne (określenie możliwości wystąpienia danych chorób, a także ustalenie tolerancji na substancje lekowe (zarówno pod kątem najlepiej działających na organizm substancji, jak i tych, które mogą mu zaszkodzić)). Druga grupa to informacje na temat predyspozycji żywieniowych (ewentualnych skłonności do nadwagi i jej możliwych przyczyn, a także nietolerancji pokarmowych). Trzecia grupa to predyspozycje psychiczne (podatność na stres, prawdopodobieństwo zachorowania na depresję). Dopełnieniem raportu są informacje o dodatkowych cechach wrodzonych.

 

Weź udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktycznych Badań Zdrowotnych i wykonaj badania genetyczne!

 

Kto może i powinien wziąć udział w programie?

Odpowiedź jest prosta: każdy. Osoby, które wiedzą, że w ich rodzinie występują obciążenia konkretnymi schorzeniami (np. choroba rodzica lub dziadka) – badanie z jednej strony uspokoi ich obawy, a z drugiej pomoże podjąć odpowiednie działania profilaktyczne w przypadku wykrycia zagrożenia daną chorobą. Pary planujące potomstwo – w celu wykluczenia możliwości przekazania dziecku choroby. Osoby, które bezskutecznie walczą z nadwagą, nie mogąc znaleźć jej przyczyny pomimo wprowadzanych zmian w swoim stylu życia. W końcu każdy, kto dba o swoje zdrowie i pragnie codziennie podejmować świadome wybory z nim związane.

 

Tagi (4): , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 1.77/5 (10 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Weź udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktycznych Badań Zdrowotnych Code of Me!:
Wszystko ładnie i pięknie brzmi. Z miłą chęcią dowiedziałabym się "co we mnie tkwi" - jednakże w tym wszystkim musi być jakiś "haczyk" - przecież to są badania które słono kosztują.... tak więc?? Oprócz kosztownych badań koszta wiążą się także z wysyłką pod nasze adresy " próbek" i odesłanie ich z powrotem ...