Code of Me – poznaj tajemnice swojego organizmu

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowie i psychologia

Code of Me – poznaj tajemnice swojego organizmu

W genomie znajdują się 23 pary chromosomów, które zawierają około 23 000 genów. Informacja genetyczna determinuje wiele cech charakterystycznych, ale może decydować także o życiu człowieka i rozwoju chorób.

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Testy DNA mogą podpowiedzieć, w jaki sposób zadbać o odpowiednią dietę, a także czy mamy predyspozycje do zachorowania na raka. Badanie genów warunkujących metabolizm wskaże także, czy możemy uchronić się przed miażdżycą, cukrzycą, zawałem serca czy otyłością.

W jaki sposób przeprowadzić takie badania DNA? Czy trzeba w tym celu udać się do specjalistycznej kliniki? Z odpowiedzią na te pytania przychodzi Code of Me. To firma, które posiada niezbędne kompetencje - wiedzę, dostęp do innowacyjnych technologii, zaplecze techniczne - i co najważniejsze, oferuje możliwość pobrania próbki do badań DNA w domu. Próbki następnie, za pośrednictwem firmy Code of Me, odsyłane są do laboratorium Affymetrix w Stanach Zjednoczonych – światowego lidera w zakresie technologii mikromacierzy.

Zestaw Code of Me służy do samodzielnego pobrania próbki materiału genetycznego niezbędnego do wykonania testu. W skład tego zestawu wchodzi: probówka i lejek, nakrętka probówki, fiolka z płynem stabilizującym. Badania można wykonać pod kątem nutrigenetyki (osoby, które chcą poznać genetyczne ryzyko oraz zapobiegać rozwojowi przewlekłych chorób zależnych od genotypu i sposobu odżywiania), farmakogenetyki (osoby, które chcą wiedzieć, jak na ich organizm wpływają wykorzystywane w terapii substancje lekowe), nowotworów (genetyczne ryzyko zachorowania na nowotwory jelita, skóry i piersi), odchudzania (genetyczne uwarunkowania metabolizmu), krwi (dla osób, w których rodzinach występują cukrzyce, anemie, otyłość).
 

Weź udział w Ogólnopolskim Programie Profilaktycznych Badań Zdrowotnych i wykonaj badania genetyczne!

 

Badanie jest bardzo proste do samodzielnego wykonania. Polega na pobraniu materiału (w tym przypadku śliny), odpowiednim zabezpieczeniu próbki i odesłaniu do analizy. Próbki odsyłane są do laboratorium Affymetrix w Stanach Zjednoczonych – światowego lidera w zakresie technologii mikromacierzy.

Code of me wykorzystuje metodę SNP, czyli genotypowania polimorfizmów punktowych oraz CNV – wariantów liczby kopii. Metody te są sprawdzone pod kątem dokładności i powtarzalności uzyskiwanych wyników. Analiza danych do raportu trwa ok. 2-3 miesiące. Czas oczekiwania obejmuje dostawę próbki do laboratorium, przetwarzanie jej, odebranie wyników badań i opracowanie w formie przystępnego raportu.

Tagi (4): , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.79/5 (21 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Code of Me – poznaj tajemnice swojego organizmu: