Czy wiek wpływa na sprawność seksualną?

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowie i psychologia / Seks i związki

Czy wiek wpływa na sprawność seksualną?

Niezwykle powszechnym zjawiskiem wśród dojrzałych mężczyzn jest częściowa bądź całkowita utrata sprawności seksualnej.   

 

Zaburzenia erekcji pojawiają się między innymi, dlatego że w czasie andropauzy zostaje zachwiana produkcja hormonów (androgenów).

 

Sprawność seksualna a wiek

Pierwsze zaburzenia sprawności seksualnej zwyklej pojawiają się w wieku 45-50 lat. To właśnie w tym okresie życia najczęściej mężczyźni wchodzą okres andropauzy.

Oczywiście zaburzenia erekcji dotykają także młodsze osoby. W takich przypadkach zwykle nie ma to jednak zbyt wiele wspólnego z gospodarką hormonalną. Przyczyn należy doszukiwać się w innym miejscu. Wiele osób od razu sięga po różne środki na potencję (np. popularny Eron Plus) - czy to jednak właściwe podejście? 

 

Przyczyny problemów ze sprawnością seksualną

Poza wspomnianymi zaburzeniami w produkcji hormonów, przyczyn niewydolności może być wiele. W bardzo dużym stopniu do zaburzeń erekcji przyczynia się:

  • Zła dieta – dostarczanie w diecie szkodliwych substancji, takich jak cholesterol, to jedna z przczyn chorób układu krwionośnego.
  • Siedzący tryb życia – brak aktywności fizycznej może skutkować otyłością, co w konsekwencji doprowadza do miażdżycy oraz nadciśnienia tętniczego.
  • Używki – nałogowe palenie i spożywanie alkoholu w dużych ilościach może odcisnąć piętno na kondycji całego organizmu, w tym także sprawności seksualnej.
  • Zaburzenia erekcji mogą być również wynikiem różnego rodzaju infekcji układu moczowego, urazów mechanicznych kręgosłupa oraz problemów o charakterze neurologicznym.

 

Leczenie zaburzeń erekcji

Kwestia niepełnosprawności seksualnej jest przedmiotem wielu badań. Medycyna nadal poszukuje wygodnego rozwiązania, które miałoby charakter leczenia przyczynowego. Aktualnie w znacznie większym komforcie zaradzić można doraźnie.

 

Leczenie przyczynowe

Do metod leczenia przyczynowego zaliczamy bypassy, czyli przeszczep żył (zazwyczaj z okolic ud) do członka. To rozwiązanie pozwala wyeliminować zaburzenia będące wynikiem problemów wynikających z takich chorób, jak miażdżyca, niedrożność lub nadciśnienie tętnicze.

Innym, chirurgicznym rozwiązaniem są endoprotezy silikonowe. Stosuje się je głównie przy zaburzeniach, które wynikają z uszkodzenia mechanicznego kręgosłupa, bądź miednicy. W ciało jamiste wszczepiane są specjalne paski silikonowe, które pozwalają osiągać natychmiastową erekcję.

 

Leczenie doraźne

Zdecydowanie częściej mężczyźni decydują się na doraźną formę leczenia. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż są znacznie bardziej wygodne i działają niemal natychmiastowo. Trzeba mieć jednak na uwadze, że to rozwiązanie, do którego zawsze musimy wracać.

Najczęściej wybieraną formą leczenia doraźnego są doustne środki farmakologiczne. W aptekach znajdziemy zarówno silne preparaty dostępne na receptę, jak i znacznie mniej inwazyjne suplementy dostępne "od ręki". A chyba większość z nas zna opinie o Braveranie i innych tego typu środkach. Trzeba więc umiejętnie dobrać odpowiednie tabletki na potencję.

Alternatywą dla tabletek są żele i maści do stosowania miejscowego. W ofercie znajdują się również zastrzyki, które wprowadza się bezpośrednio w ciało jamiste przed stosunkiem (dostępne wyłącznie na receptę).

 

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Tagi (1):
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 4.04/5 (9 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Czy wiek wpływa na sprawność seksualną?:
Dr ?gbazara-świetny człowiek, ten lekarz pomoże mi odzyskać mojego kochanka Jenny Williams, który zerwał ze mną 2 lata temu z jego potężnym zaklęciem, i dzisiaj wróciła do mnie, więc jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nim przez e-mail: ( agbazara@gmail. com ) lub zadzwoń / WhatsApp +2348104102662. I rozwiąż swój problem jak ja.