Zespół suchego oka – jak sobie z nim poradzić?

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Zdrowie i psychologia / Choroby i dolegliwości

Zespół suchego oka – jak sobie z nim poradzić?

Dolegliwości związane z pieczeniem, suchością, kłuciem czy łzawieniem oczu to nic przyjemnego, a zaniedbane objawy mogą być przyczyną pogorszenia się stanu zdrowia.

Jeśli taki stan nasila się podczas oglądania telewizji czy korzystaniu z komputera, możemy praktycznie jednoznacznie stwierdzić, że mamy do czynienia z zespołem suchego oka. Ukojenie mogą przynieść krople nawilżające do oczu bez konserwantów.

 

Przyczyny zespołu suchego oka

Problemy związane z suchością oczu dotykają coraz większą liczbę ludzi. Praca z komputerem czy długotrwałe oglądanie telewizji powoduje pieczenie i podrażnienie spojówek, co z kolei może przerodzić się w chroniczne zapalenie oczu. Co wpływa na pojawienie się kłopotów z zespołem suchego oka? Z pewnością związek ma wiek, w którym się znajdujemy. Wraz z upływem lat zmienia się skład łez człowieka, zmniejsza się też ich produkcja, która nie jest dostateczna do odpowiedniego nawilżenia oka. Na suchość wpływają także niektóre choroby, takie jak zaburzenia hormonalne, schorzenia tarczycy czy cukrzyca. Również pewne leki czy noszenie soczewek kontaktowych mogą powodować nadmierne wysuszanie się oczu. W takim wypadku niezbędne mogą okazać się krople na suche oko bez konserwantów.

 

Skuteczne leczenie z Hyabak

Ulgę w walce z podrażnieniami przyniosą dobrze dobrane krople nawilżające do oczu bez konserwantów. Najlepszym rozwiązaniem są tzw. sztuczne łzy, które przywracając komfort widzenia i odpowiednio nawadniają spojówki. Dobrej jakości preparaty znajdują się w ofercie firmy Hyabak. Do wyboru są specjalne krople na suche oko bez konserwantów, które pomagają pozbyć się problemów związanych z podrażnieniem. Wystarczy regularnie zakraplać oczy codziennie i pamiętać o odpoczynku, aby w szybkim czasie zregenerować spojówki. Specjalne krople pomagają także w ochronie oczu przed szkodliwym działaniem promieni UV. Stosując soczewki kontaktowe warto używać kropli także podczas ich noszenia, zawsze wtedy, gdy czujemy, że coś zaczyna nam przeszkadzać.

 

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Tagi (1):
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 1.95/5 (8 ocen)

Podobne artykuły

  • Brak powiązanych artykułów

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Zespół suchego oka – jak sobie z nim poradzić?: