Powiększanie biustu – dlaczego kobiety decydują się na operację?

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Uroda

Powiększanie biustu – dlaczego kobiety decydują się na operację?

Mały biust to jeden z najczęstszych kompleksów, bowiem dla wielu kobiet to duże piersi są wyznacznikiem piękna.

Atrakcyjny wygląd to jeden z powodów, dla których powiększenie biustu jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów współczesnej medycyny estetycznej. Zastosowanie odpowiednich implantów w widoczny sposób powiększa i koryguje kształt piersi. Zabiegi wykonywane są w klinikach przez chirurgów plastycznych. Operacje są w dzisiejszych czasach bezpieczne, a wykorzystywane implanty posiadają wysoką jakość i dożywotnią gwarancję. Należy pamiętać, że czasami może dojść do powikłań, dlatego powinno się zadbać o to, aby trafić do specjalisty.

Ze względu na samopoczucie i samoocenę wiele kobiet decyduje się poddać operacji plastycznej, mimo tego, że jest to operacja, która może wpłynąć na zdrowie i życie. Duży biust dla wielu to symbol prawdziwej kobiecości. Coraz większa dostępność tego typu zabiegów sprawia, że popularność wszczepiania implantów piersiowych z roku na rok jest coraz większa. Powodem jest nie tylko mały biust, ale także utrata jędrności. Zdarzają się jednak takie przypadki, gdy niektóre kobiety decydują się na powiększenie zbyt obfitego biustu.

 

surgery-1662204_1920.jpg

Powiększanie biustu powinno odbywać się tylko w sprawdzonej klinice - https://www.christofferingves.pl/pl/powiekszanie-piersi-warszawa 

 

Efekt, jaki można uzyskać, dosyć często różni się od oczekiwań. Z tego powodu tak ważna jest rozmowa z lekarzem. To on powinien ocenić, jaki rozmiar będzie najbardziej naturalnie wyglądał przy proporcjach ciała danej pacjentki. Duży wpływ na efekt operacji ma budowa klatki piersiowej, wady postawy, asymetrie i niedorozwoje w obrębie mięśni klatki piersiowej, struktura, napięcie i obecność rozstępów na skórze.

Operacja plastyczna piersi to poważny zabieg, który realnie może wpłynąć na zdrowie i życie pacjentki. Implanty mogą pozostać w ciele pacjentki na całe życie. Powinno się jednak mieć świadomość, że wraz z wiekiem, zmianą wagi czy warunkami anatomicznymi może zajść konieczność wymiany implantów po 15 latach.

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Tagi (1):
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.3/5 (9 ocen)

Podobne artykuły

  • Brak powiązanych artykułów

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Powiększanie biustu – dlaczego kobiety decydują się na operację?: