Kriolipoliza – zimnem w tkankę tłuszczową

Kriolipoliza – zimnem w tkankę tłuszczową

Dieta oraz ruch to podstawa szczupłej sylwetki. Jednak nawet intensywne ćwiczenia oraz specjalnie dobrana dieta nie zawsze dają perfekcyjne wyniki – w takim przypadku można wspomagać się zabiegami medycyny estetycznej. Jednym z popularnych zabiegów tego typu jest kriolipoliza, która w przeciwieństwie do zabiegów chirurgii plastycznej, polegających na usuwaniu tkanki tłuszczowej, jest bezpieczna i nie powoduje groźnych skutków ubocznych. Na czym dokładnie polega kriolipoliza i jakie daje efekty?

Czym jest kriolipoliza?

Zabieg kriolipolizy polega na wykorzystaniu specjalnego urządzenia, które jest w stanie redukować ilość tkanki tłuszczowej. Urządzenia te wyposażone są w głowice, które zasysają skórę i poddają ją miejscowemu działaniu niskiej temperatury. Dodatkowo wybrane urządzenia mogą także generować fale dźwiękowe dla jeszcze lepszej skuteczności.

Kriolipoliza jest zabiegiem nieinwazyjnym, który został opracowany na początku XXI wieku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce możemy korzystać z niego od około dekady. Dzisiaj dostępny jest w wielu gabinetach medycyny estetycznej na terenie całego kraju, między innymi w gabinecie MTTEstetica z Krakowa.

Wskazania do wykonania zabiegu kriolipolizy:

  • miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej,
  • uporczywy cellulit,
  • ujędrnienie tkanki podskórnej,
  • poprawa gładkości skóry.

Kriolipoliza – jak to działa?

Zabieg kriolipolizy nazywany jest inaczej wymrażaniem tłuszczu. Miejscowe obniżenie temperatury w miejscach, gdzie znajduje się tkanka tłuszczowa, powoduje, że zaczyna ona zanikać. Urządzenie generuje temperaturę rzędu od -5 do +5 stopni Celsjusza, dlatego jest bezpieczne dla naczyń krwionośnych i narządów znajdujących się w obszarze zabiegowym.

Niska temperatura powoduje, że tkanka tłuszczowa zaczyna zanikać samoczynnie. Komórki tłuszczowe obumierają, a następnie są wydalane z organizmu w standardowych procesach metabolicznych. W związku z tym efekt kriolipolizy nie jest widoczny natychmiast – zwykle można zobaczyć go po kilku miesiącach, gdy organizm pozbędzie się obumarłych komórek tkanki tłuszczowej.

Zalety zabiegu kriolipolizy:

  • nieinwazyjność – nie dochodzi do przerwania powłok skórnych,
  • bardzo dobra skuteczność potwierdzona badaniami,
  • bezpieczeństwo – bez ryzyka poważnych skutków ubocznych,
  • eliminacja tkanki tłuszczowej w partiach, które są trudne w modelowaniu, na przykład na brzuchu, pośladkach czy udach,
  • widoczna poprawa kształtu sylwetki i jędrności i gładkości skóry,
  • trwałe efekty utrzymujące się długi czas.

Zatem zabieg taki jak kriolipoliza jest w stanie dać bardzo dobre rezultaty wtedy, gdy nie można usunąć tkanki tłuszczowej nawet z wykorzystaniem ćwiczeń czy diety. To także dobry wybór dla tych osób, którym zależy na zauważalnej poprawie wyglądu skóry.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Przed zabiegiem pacjent bierze udział w konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, który sprawdza stan skóry i określa, w jakich miejscach należy wykonać zabieg.

Przygotowanie do zabiegu polega na oczyszczeniu skóry. Następnie osoba wykonująca kriolipolizę przykłada do skóry głowicę urządzenia, która zasysa skórę do specjalnej komory, gdzie generowana jest niska temperatura. Cały zabieg trwa około godziny w zależności od tego, jakie partie poddawane są wyszczupleniu.

Sam zabieg nie jest bolesny, ale odczuwane jest uczucie zasysania skóry oraz niska temperatura. Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie skutki uboczne, takie jak zaczerwienienie, zasinienie, opuchlizna, które znikają w ciągu kilku dni.

Warto zaznaczyć, że najlepsze efekty kriolipolizy jesteśmy w stanie uzyskać wtedy, gdy zabieg będzie prowadzony w serii. Zwykle zalecane jest od 4 do 8 zabiegów, w zależności od ilości i umiejscowienia tkanki tłuszczowej.
 
Przeciwwskazania do kriolipolizy:

  • ciążą i karmienie piersią,
  • choroba Raynauda,
  • choroby wątroby,
  • bardzo niskie ciśnienie,
  • rozrusznik serca lub inne wszczepione urządzenia,
  • zła reakcja na zimno.

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Dobry Początek Dnia: Co zrobić aby wstać prawą nogą ?:)
Wyciskarka: sposób na sok idealny
Ćwiczenia Na Ból Kręgosłupa: poznaj techniki, które pomogą go uśmierzyć
Niski Testosteron: czy można go zwiększyć dietą?
Mezoterapia: popularny zabieg medycyny estetycznej
Zęby: poznaj zabieg upiększający uśmiech