Jak dobrać perfumy do osobowości? Poznaj kilka sprawdzonych wskazówek

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Uroda

Jak dobrać perfumy do osobowości? Poznaj kilka sprawdzonych wskazówek

Często mówi się, że idealne perfumy powinny podkreślać cechy naszego charakteru oraz naszą osobowość. W praktyce okazuje się jednak, że dobór odpowiedniego zapachu nie jest tak prosty i oczywisty.

Co musisz wiedzieć o perfumach?

Zasadniczo perfumy składają się z trzech nut zapachowych – nuty głowy, serca oraz bazy – które różnią się od siebie czasem utleniania. Z tego powodu perfumy pachną inaczej bezpośrednio po aplikacji, a inaczej po kilku czy kilkunastu godzinach od nałożenia ich na skórę.

Jako pierwsza wyczuwana jest nuta głowy, która pełni niejako rolę wizytówki perfum. Choć utrzymuje się na skórze stosunkowo krótko, to od niej w głównej mierze zależy, czy dany zapach w ogóle nam się spodoba. Jako drugą możemy poczuć nutę serca, będącą nutą dominującą i nadającą perfumom charakter. Nuta serca zazwyczaj towarzyszy nam przez około dwie godziny od aplikacji, niemniej w przypadku najlepszych gatunkowo zapachów – nawet do czterech. Jako ostatnia wyczuwana jest nuta bazy, nazywana także nutą głębi bądź nutą podstawową. W związku z tym, że utrzymuje się na skórze nawet przez kilkanaście godzin, stanowi ona swoiste tło zapachu.

 

Jak dobrać zapach do osobowości kobiety?

Nie jest tajemnicą, że kobieta bywa zmienną. Z tego powodu w jej kolekcji mogą znajdować się rozmaite zapachy, zarówno delikatne i orzeźwiające, jak i nieco intensywniejsze, orientalne nuty, takie jak Brecourt. Istnieje jednak kilka sprawdzonych wskazówek, którymi możemy kierować się podczas zakupu perfum dla kobiety.

Dla pań o romantycznej naturze najlepszą propozycją będą subtelne zapachy o kwiatowym aromacie, przykładowo połączone z nutami owocowymi bądź piżmem. Kobiety ceniące elegancję lubią z kolei sięgać po perfumy orientalne i korzenne oraz zapachy na bazie piżma, kardamonu i cynamonu.

 

jak-dobrac-perfumy-do-osobowosci-brecourt-2.jpg

 

Miłośniczkom sportu i aktywności przypadną do gustu odświeżające, dodające energii perfumy cytrusowe, zaś urodzona bizneswoman pokocha lekkie i dyskretne aromaty, stworzone na bazie kwiatów, owoców czy drzewa sandałowego.

 

Jak dobrać perfumy do osobowości mężczyzny?

Eleganccy i pewni siebie mężczyźni będą najlepiej czuli się otoczeni klasycznym, drzewnym zapachem, charakteryzującym się głębokim i ciepłym aromatem. Ciekawą propozycją mogą być jednak również perfumy na bazie piżma z delikatną nutą przypraw i cytrusów.

Nieco tajemniczy panowie o zmysłowej naturze będą natomiast preferowali nieco cięższe, słodsze zapachy orientalne. Nie stronią oni od perfum z wyraźnymi nutami wanilii, drzewa sandałowego oraz przypraw, na bazie ambry bądź piżma.

 

jak-dobrac-perfumy-do-osobowosci-brecourt-3.jpg

 

Mężczyznom aktywnym i będącym w ciągłym ruchu do gustu przypadną zwłaszcza świeże, cytrusowe zapachy, wzbogacone nutami pomarańczy, mandarynki, cytryny, przypraw i drewna, z kolei z myślą o rekinach biznesu stworzono perfumy z nutami ziół, bergamotki, paczuli oraz kwiatów.

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.48/5 (26 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Jak dobrać perfumy do osobowości? Poznaj kilka sprawdzonych wskazówek: