» Vitalogy » Uroda » Włosy

Masz silnie przesuszone włosy? Idź do lekarza

Natalia Fijał

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Włosy

Masz silnie przesuszone włosy? Idź do lekarza

Twoje włosy są silnie przesuszone, a ich stanu nie poprawiają zabiegi pielęgnacyjne, jakie im fundujesz? Być może przyczyna tkwi głębiej. Poznaj najczęstsze powody nadmiernie przesuszonych włosów.

Na wielu portalach można przeczytać, jak postępować z suchymi włosami, aby przywrócić im odpowiednie nawilżenie, sprężystość i blask. Gorzej już jednak z informacjami na temat tego, dlaczego nasze włosy są tak mocno przesuszone, jeśli staramy się o nie dbać. Poznaj najczęstsze przyczyny silnego przesuszenia włosów.

Nadmierne, silne przesuszenie włosów to nie chwilowy problem spowodowany wakacjami w ciepłych krajach, gdzie włosy były narażone na wzmożone działanie słońca. Mówiąc o silnym przesuszeniu mamy na myśli przesuszenie spowodowane trudnymi do wyeliminowania czynnikami. Do najczęstszych przyczyn nadmiernego, trudnego do pokonania przesuszenia włosów, należą:


Choroby

Najtrudniejszymi do pokonania przyczynami nadmiernego przesuszenia włosów są schorzenia organizmu, które przekładają się na stan i wygląd włosa. Najczęściej włosy są silnie przesuszone przez problemy hormonalne lub anoreksję. Nieprawidłowa gospodarka hormonalna organizmu i jadłowstręt sprawiają też, że włosy mogą zacząc nadmiernie wypadać. Diagnoza w przydpadku anoreksji nie jest sprawą problematyczną. Trudniej jest natomiast zdiagnozować choroby hormonalne. Potrzeba do tego wykonania wielu badań, głównie krwi, ale nie tylko. Dlatego, jeśli Twoje włosy są nadmiernie przesuszone, zaczęły wypadać i nie pomagają kuracje pielęgnacyjne, jak najszybciej udaj się do lekarza pierwszego kontaktu, który ukierunkuje Twoje leczenie.


Nieświadoma, błędna pielęgnacja włosów

Błędna pielęgnacja włosów na co dzień powoduje, że niejako „na własne życzenie” fundujemy sobie ich zły stan. Jest to jednak czynnik trudny do wyeliminowania, jeśli żyjemy w nieświadomości i używamy nie tych kosmentyków do włosów, jakich powinniśmy. Jednym z głównych błędów w pięlegnacji, jaki powoduje nadmierne, trudne do pokonania przesuszenie jest codzienne mycie włosów silnymi szamponami, zawierającymi szkodliwe chemikalia, jak np. SLS oraz późniejsze suszenie ich ciepłym nawiewem. Temat odpowiedniej pielegnacji włosów i doboru kosmetyków poruszany był na naszych łamach już niejednokrotnie. Aby dowiedzieć się o tym więcej i zacząć dbać o włosy świadomie, zerknij w naszą zakładkę WŁOSY.


Specyficzny tryb życia

Na nadmierne przesuszenie włosów narażeni są też wszyscy, którzy prowadzą tryb życia związany z pracą wymagającą częstych wyjazdów w delegacje. Hotelowe warunki nie sprzyjają właściwej pielęgnacji, ponadto, często brakuje na nią po prostu czasu. Dodatkowo, paradoksalnie, na kondycję włosów fatalnie wpływają także często wybierane przez zapracowane osoby formy relaksu takie, jak: pływanie w basenie, czy korzystanie z sauny. Chlorowana woda i gorące powietrze pogarszają jedynie sytuację w przypadku i tak suchych już włosów.

 

Tagi (5): , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.7/5 (43 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

s
s
s

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Masz silnie przesuszone włosy? Idź do lekarza :