Piękne włosy w 15 minut

Piękne włosy w 15 minut

W dzisiejszej dobie, gdy wszyscy jesteśmy zabiegani, często nie wystarcza nam czasu nawet na najprostsze czynności. Zwykle więc, nasza dbałość o fryzurę ogranicza się do mycia, nałożenia odżywki, suszenia i układania. Po jakimś czasie takiego funkcjonowania, włosy zaczynają wypadać lub stają się suche i matowe. Czy istnieje sposób na to, aby przy braku czasu to zmienić? Oczywiście! Oto kilka wskazówek jak podczas porannej toalety zadbać o kondycję włosów, bez poświęcania im większej ilości czasu niż zwykle.

Oczyszczanie

Podczas codziennego mycia zrezygnuj z silnych szamponów do włosów i zastąp je delikatniejszymi. Mowa tu o środkach, które zawierają SLS (laurylosiarczan sodu) oraz nieco łagodniejszy, ale również szkodliwy SLES (etoksylowany laurylosiarczan sodu). Są to detergenty, które, ze względu na wydajność, stosowane są w produktach kosmetycznych. Mogą one wysuszać skórę głowy i same włosy oraz powodować ich łamliwość i wypadanie. Kiedy zmienisz szampon na delikatniejszy, odpowiednio dobrany do Twojej skóry głowy, Twoje włosy staną się bardziej nawilżone i delikatniejsze w dotyku. Szampon z SLS i SLES świetnie sprawdzi się natomiast wtedy, gdy zastosujesz go przy okazji mycia włosów po ich profesjonalnej stylizacji. Będzie więc idealny przy myciu włosów po weselnej lub studniówkowej fryzurze pełnej środków utrwalających czy brokatu.

Podczas mycia głowy, staraj się też wykonywać jej krótki masaż. Pobudzi on cebulki do porostu nowych włosów, poprawi ukrwienie głowy i po prostu Cię zrelaksuje.

Odżywianie

Jeśli chcesz poprawić kondycję włosów, pamiętaj także, aby po umyciu nie trzeć ich ręcznikiem. Mokre włosy są zdecydowanie bardziej podatne na wszelkiego rodzaju urazy. Najlepiej po prostu delikatnie je owiń i odczekaj chwilę.

Po lekkim osuszeniu ręcznikiem, nałóż na włosy odżywkę. Wybierz jednak taką, która również nie zawiera wysuszających włosy detergentów. Zasada jest prosta. Im miej produktów wymienionych w składzie, tym mniej potencjalnych substancji drażniących.

Najlepiej szukać produktów, które zawierają oleje (np. Argan Oil, Jojoba Oil), witaminy (np. witamina A – opisana jako Retinol, C – Ascorbic Acid, E – Tocopherol), proteiny (np. jedwab – Silk), czy substancje nawilżające (aloes – Aloe Vera lub Aloe Barbadensis, miód – Mel, gliceryna – Glycerin).

Układanie

Mówi się, że najlepiej zostawić włosy do naturalnego wyschnięcia. Jeśli rano nie masz na to czasu, pamiętaj, aby strumień powietrza nie był zbyt gorący i aby suszarka znalazła się w odległości ok. 15 cm od głowy. Na mokre lub lekko podsuszone włosy, możesz także szybko nałożyć serum regenerujące. Na rynku dostępne są różne produkty, w zależności od potrzeb Twoich włosów. Najpopularniejsze są jednak produkty przeciw wypadaniu włosów, czy upiększający jedwab. Kosmetyki tego typu są bardzo wydajne. Do jednorazowego użycia, potrzebna jest zaledwie jedna kropla produktu, którą rozprowadzamy w dłoniach i przenosimy na włosy. Pamiętaj jednak, że jedwabie zawierają wyszuszające środki chemiczne, tzw. silikony. Aby więc nie przesuszyć włosów, nakładaj je na włosy sporadycznie. Możesz też aplikować je jedynie na same końcówki – jako ochronę przed rozdwajaniem.

Kolejnym krokiem jest układnie. Jeśli używasz produktów do stylizacji włosów, pamiętaj, aby nie robić tego codziennie. Lepiej np. jednego dnia związać włosy niezbyt ścisłą gumką, niż codziennie katować je lakierem. Pianki i lakiery do włosów także zawierają niepożądane składniki, które przyczyniają się do podrażniania skóry głowy i włosów. Dobrą alternatywą dla standardowego lakieru, jest też jego płynna wersja, która nie wysusza włosów.

Suplementacja

Zdrowym dodatkiem do pielęgnacji zewnętrznej, jest dostarczanie organizmowi substancji korzystnie wpływających na kondycję włosów od środka. W batalii o piękne włosy pomogą skarby natury. Picie naparów z pokrzywy lub skrzypu, czy też koktajlu mleczno – drożdżowego, pomoże nie tylko w pielęgnacji włosów, ale i cery. Zauważono także wpływ tych składników na szybkość porostu włosów. Pamiętaj jednak, że każdy organizm jest inny, przez co indywidualnie reaguje na wspomniane specyfiki. Przed rozpoczęciem kuracji wewnętrznej, skonsultuj się z lekarzem. Taka kuracja może okazać się bowiem niekorzystna dla osób o wrażliwym układzie pokarmowym, z wrzodami żołądka, lub refluksem.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Gęste Włosy: sposoby na szybki porost włosów
Szampon Do Włosów: jaki wybrać?
Reklamacja U Fryzjera: co robić kiedy jesteśmy niezadowoleni z usługi?
Regeneracja Włosów: idealna po wakacjach
Wypadające Włosy: czy można to powstrzymać?
Utrata Włosów: jak sobie pomóc?