» Vitalogy » Uroda » Włosy

Jak zwiększyć objętość włosów?

Magda Bednarska

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Włosy

Jak zwiększyć objętość włosów?

Twoja fryzura jest wiecznie przyklapnięta, a Ty patrzysz z zazdrością na koleżanki z burzą włosów na głowie? Podpowiadamy, co zrobić, żeby - chociaż wizualnie - zwiększyć objętość włosów.

Problem „przyklapniętej” fryzury może dotyczyć zarówno osób, których włosy są rzadkie i cienkie, jak i posiadaczy licznych, grubych, ale jednocześnie ciężkich włosów. Wiatr i wilgoć, które niestety będą nam towarzyszyć przez następnych kilka miesięcy, dodatkowo utrudniają stylizację, a w wielu przypadkach sprawiają, że już po wyjściu z domu z naszej mozolnej pracy nad fryzurą pozostaje jedynie wspomnienie. Dlatego postanowiliśmy zebrać znane nam sposoby nadawania objętości włosom – może któryś z nich sprawdzi się w Twoim przypadku?


1 Odpowiednia pielęgnacja
Efektów pielęgnacji - zarówno tej od "wewnątrz" (uzupełnienie brakujących witamin i minerałów, przyjmowanie odpowiednich suplementów), jak i bezpośrednio na włosach - nie zobaczymy od razu, niemniej będą one najtrwalsze i najlepsze dla naszych włosów. Dlatego już teraz wybierz właściwe kosmetyki, dostosowane do Twojego typu włosów, zacznij poświęcać włosom więcej czasu i dopilnuj, by Twoja dieta była bogata we wszystkie niezbędne składniki (o tym, na co należy zwrócić szczególną uwagę, piszemy tutaj, tutaj i tutaj). Im włosy będą zdrowsze i lepiej odżywione, tym łatwiej będzie nadać im objętość.
Najważniejsze zasady:

  • wybieraj delikatne kosmetyki, które nie obciążają włosów (szczególną uwagę zwracaj na odżywki),
  • nawadniaj włosy – zarówno od środka (pijąc odpowiednie ilości wody), jak i od zewnątrz, poprzez używanie właściwego szamponu i odżywki,
  • nie przesadzaj z lakierem – po pierwsze, bardzo niszczy włosy, a po drugie – nadmierna ilość lakieru nie tylko nie podniesie włosów, ale wręcz je obciąży i sprawi, że po krótkim czasie znowu oklapną,
  • myj często włosy – nawet, jeśli nie przetłuszczają się już następnego dnia po myciu, świeżo umyte włosy są bardziej sprężyste i łatwiej się podnoszą.


2 Metoda na suszenie
Jeśli codziennie suszysz włosy, by zaoszczędzić rano nieco czasu, rób to w odpowiedni sposób, a Twoje włosy - przynajmniej na kilka godzin - znacząco się podniosą. Nałóż na mokre włosy nieco pianki nadającej objętości i susz włosy z opuszczoną głową, zaczynając od ich nasady.
Możesz również suszyć włosy, nakręcając je na okrągłą szczotkę (do wewnątrz, w stronę głowy).
Jeśli masz taką możliwość, zaopatrz się w suszarkę z dyfuzorem, czyli specjalną nakładką, która podnosi włosy.


3 Loki, fale
Podkręcenie włosów to najlepszy sposób na ekspresowe nadanie im objętości. W zależności od podatności włosów i efektu, jaki chcesz uzyskać, możesz wykorzystać do tego:

  • lokówkę lub prostownicę – dzięki tym urządzeniom osiągniesz najlepsze efekty, pamiętaj jednak, by nie stosować ich na co dzień, tylko na ważniejsze wyjścia – bardzo niszczą włosy,
  • wałki – na mokre włosy nałóż nieco pianki do modelowania włosów, a następnie nakręć je na wałki i pozostaw do wyschnięcia lub podsusz suszarką,
  • „ugniatanie” włosów – jeśli Twoje włosy są bardzo podatne na wszelkie stylizacje, możesz obyć się bez niszczącego włosy sprzętu i wysokich temperatur. Mokre włosy okręć na chwilę ręcznikiem (nie wycieraj), następnie nałóż na nie piankę modelującą i ugniataj na całej długości. Powtarzaj ugniatanie co kilkanaście minut, aż włosy całkowicie wyschną – wtedy spryskaj je delikatnie lakierem, aby utrwalić fale,
  • warkocze – jeśli masz nieco więcej czasu, możesz lekko podsuszone po myciu włosy związać w warkocze (im więcej, tym mocniej skręcone będą loki) i pozostawić tak do wyschnięcia, a następnie rozwiązać włosy i utrwalić loki/fale lakierem. Inna metoda: zwiąż włosy w warkocze na noc (pamiętaj, by nie kłaść się spać z mokrymi włosami, a najwyżej wilgotnymi).


4 Tapirowanie
Ta metoda nie powinna być stosowana zbyt często, bowiem bardzo szybko niszczy włosy – pozostaw ją więc tylko na szczególne okazje.
Jak tapirować włosy?
1. Oddziel pasmo (suchych!) włosów.
2. Unosząc pasmo ponad resztą włosów, spryskaj je delikatnie lakierem.
3. Grzebieniem o gęstych ząbkach przejedź po włosach w odwrotną stronę, niż zwykle – czyli od środka włosów do nasady. Powtórz na całej długości pasma.
4. Po natapirowaniu wszystkich lub części włosów przeczesz je delikatnie grzebieniem, aby nie pozostały na nich kołtuny.


5 Odpowiednia fryzura
Musimy pamiętać, że im dłuższe mamy włosy, tym trudniej będzie nadać im objętość. Posiadaczki rzadkich i słabych włosów, jeśli na co dzień nie chcą mieć problemów ze stylizacją, powinny rozważyć krótsze fryzury. W przypadku włosów krótkich lub średniej długości mogą sprawdzić się włosy wycięte w pazurki, z którymi łatwiej osiągnąć efekt „artystycznego nieładu”. Dla posiadaczek krótszych włosów wartą rozważenia fryzurą jest również bob (tutaj znajdziesz nasz przegląd bobów).
Niezależnie od długości, zalecamy cieniowanie – jednak w przypadku włosów rzadkich i cienkich nie powinno być zbyt mocne, bo możemy osiągnąć przeciwny do zamierzonego efekt.


6 ...i odpowiedni kolor
Pomocna może okazać się także koloryzacja włosów, a dokładniej - pasemka. Cienkie pasemka jaśniejsze od reszty włosów to świetny trik na małe wizualne oszustwo, dzięki któremu wydawać się będzie, że naszych włosów jest więcej, niż w rzeczywistości.

Tagi (5): , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.62/5 (8 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

w

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Jak zwiększyć objętość włosów?: